Strona główna » 21. Rajd Dolnośląski - Marcin Gagacki wygrywa w klasie N3!

21. Rajd Dolnośląski - Marcin Gagacki wygrywa w klasie N3!

Już sam początek Rajdu Dolnośląskiego okazał się szczęśliwy dla załogi OPONEO MOTORSPORT. Marcin Gagacki ze swoim pilotem Marcinem Bilskim (Honda Civic Type-R) startujący w klasie N3 wygrali prolog rozgrywany na ulicach Kłodzka. Była to zapowiedź walki o zwycięstwo w klasie w całym rajdzie.

Po 4 oesach nasz zespół znajdował się na 1. miejscu w klasie z 10-sekundową przewagą nad drugim miejscem i około 30-sekundową na trzecim. Pozycję lidera załoga Gagacki / Bilski straciła dopiero na 6 odcinku (4,9 sekundy straty). Na ostatnim sobotnim odcinku Gorzanów 2 (15,1 km)  mieli zamiar odrobić stracony czas, ponieważ na poprzedniej pętli wygrali go zdecydowanie, z 10-sekundową przewagą. Niestety odcinek został przerwany po wypadku załogi Jarosław Kołtun - Tadeusz Burkacki (Citroen DS3), która wypadła z trasy i podczas dachowania potrąciła stojącego na poboczu kibica. Dodatkowo pojazd uszkodził znajdującą się na terenie posesji instalację gazową i odcinek nie mógł być kontynuowany. Wspomniany kibic oraz T. Burkacki odnieśli lekkie obrażenia, J. Kołtunowi nic się nie stało.

Ostatecznie, pierwszy dzień rajdu zespół OPONEO MOTORSPORT zakończył na 2. miejscu w klasie N3.

Marcin Gagacki po pierwszym dniu rajdu: Cały dzień prowadziliśmy w klasie i byśmy go wygrali. Ostatni oes bardzo mi pasował… No cóż, takie są rajdy. Jutro planujemy atak na pierwszą pozycję.

Drugiego dnia nasza załoga również jechała bardzo dobrze. Po pierwszej pętli ze sporą przewagą prowadzili w klasie i zajmowali 3. pozycję w klasyfikacji grupy N. Do mety udało dojechać się bez przeszkód, co przyniosło zwycięstwo w klasie N3 oraz 3. miejsce w grupie N podczas Rajdu Dolnośląskiego.

Cały rajd wygrał Bryan Bouffier. Drugi do mety dojechał Kajetan Kajetanowicz, a trzeci był Grzegorz Grzyb. Michał Sołowow zakończył rywalizację na czwartej pozycji. Piąty w rajdzie był Wojciech Chuchała, a szósty Tomasz Kuchar. Na siódmym miejscu finiszował samochód, za którego kierownicą zasiada Jan Chmielewski.