Strona główna » 21. Rajd Rzeszowski po odcinku testowym i prologu

21. Rajd Rzeszowski po odcinku testowym i prologu

Wczoraj wystartowała rywalizacja na 21. Rajdzie Rzeszowskim. O godzinie 12 rozpoczął się odcinek testowy, który trwał do godziny 16. Zawodnicy mieli do przejechania 2,68-kilometrowy odcinek Handzlówka. Warunki do jazdy były dobre (ciepło i sucho). Na tym odcinku najlepsza okazała się załoga Laurent Viana i Isabelle Galmiche w Citroenie C4 WRC (klasa Open). Tuż za nimi uplasowali się dwaj kierowcy w N-kach. Wojciech Chuchała w Subaru był drugi ze stratą 0,7 sekundy, a na trzecim miejscu w odcinku testowym został sklasyfikowany Łukasz Habaj w Mitsubishi Lancerze.

Bardzo dobrze w próbie generalnej przed startem rajdu pojechała też załoga OPONEO MOTORSPORT - Marcin Gagacki z Marcinem Bilskim. Nasi zawodnicy jadący Lancerem EVO IX RS odcinek testowy ukończyli na doskonałej 10. pozycji.

Klasyfikacja odcinka testowego

1. Viana (Citroen) 1.17,1 (6 przejazdów)

Prolog rajdu

Późnym popołudniem nastąpiło oficjalne rozpoczęcie rajdu i odbył się jego prolog. Był to uliczny odcinek Nowy Świat. 4,24-kilometrowy oes był miejscami mokry po deszczu, który spadł przed startem.

Tutaj również najszybszy okazał się Laurent Viana. Drugie miejsce zajął Grzegorz Grzyb, który stracił do Francuza 1,7 sekundy. Trzecie miejsce w prologu dla Kajetanowicza (stracił do Grzyba 0,2 sekundy). Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Maciej Rzeźnik, Aleks Zawada, Tomasz Kuchar, Michał Bębenek, Łukasza Habaj, Wojtek Chuchała, Tomas Ondrej i Mariusz Nowocień.

Załoga OPONEO MOTORSPORT Gagacki/Bilski w prologu potwierdziła swoją wysoką formę zajmując dobre 12. miejsce.

Dziś czeka nas rywalizacja na kolejnych odcinkach specjalnych, trzymamy kciuki za naszych zawodników!