Strona główna » 39. Rajd Świdnicki - Krause. Sylwester Olszewski nie żyje

39. Rajd Świdnicki - Krause. Sylwester Olszewski nie żyje


39. Rajd Świdnicki – Krause został zakończony przed czasem. Decyzję o przerwaniu imprezy podjął organizator na trzy odcinki specjalne przed końcem rajdu. Powodem był tragiczny wypadek na jedenastym OESie. W wyniku uderzenia w drzewo śmiertelnych obrażeń doznał Sylwester Olszewski, kierowca Hondy Civic z numerem 46, zaliczanej do klasy N3.

Jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez organizatora, do tragicznego zdarzenia doszło na odcinku specjalnym Wolibórz – Jodłownik, chwilę po godzinie dziesiątej w niedzielę (10 kwietnia 2011 r.). Samochód prowadzony przez Sylwestra Olszewskiego kilkaset metrów po starcie wypadł z drogi.  Akcję ratunkową rozpoczęto błyskawicznie. Kierowca został zabrany przez karetkę, która miała przewieźć go do helikoptera. Niestety zawodnika nie udało się uratować. O godzinie 12.00 lekarz zawodów został poinformowany przez zespół ratunkowy, że kierowca zmarł.

Zaraz po ogłoszeniu tej informacji odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych. Na wniosek dyrektora zawodów została podjęta decyzja o zakończeniu rajdu po pierwszej sekcji. W związku z wypadkiem zostały odwołane wszystkie uroczystości związane z zakończeniem rajdu.

Życiu pilota nie grozi niebezpieczeństwo. Karetka pogotowia odwiozła go do szpitala w Polanicy-Zdroju.

Organizator i uczestnicy rajdu składają najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego kierowcy.

hd-wideo

See video