BFGoodrich w rajdzie Sanremo


Opony BFGoodrich marki Michelin spełniły postawione przed nimi wymagania – pozwoliły brytyjskiej załodze odnieść zwycięstwo, zapewniając jej bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Rajd Sanremo to wyzwanie dla kierowców i pojazdów, ponieważ przez wzgląd na zamieniające się warunki atmosferyczne, jest wyjątkowo trudny. Niestała pogoda i szorstka nawierzchnia to sprawdzian dla umiejętności rajdowców i technicznego przygotowania ich aut – opony BFGoodrich okazały się bezkonkurencyjne.


Michelin zapewnił rajdowcom 1 900 opon, które dopasować można do różnych typów nawierzchni oraz wymagań pogodowych. Opony wyczynowe Michelin pozwalają pewnie i efektywnie prowadzić pojazdy nawet wtedy, gdy nawierzchnia jest mokra a pogoda i warunki terenowe niesprzyjające.

Rajd Sanremo był także okazją do zaprezentowania umiejętności Luca Cantamessa, który miał ośmiomiesięczną przerwę w startach. W rajdzie udział brał w barwach BFGoodrich Drivers Team i dzięki zajęciu 7 miejsca rozsławił markę oraz potwierdził swoją wysoką formę.

Rajd Sanremo był przedostatnim z cyklu IRC – ostatni, w Szkocji, odbędzie się w dniach 19-21 listopada 2009 roku. Sponsorowany udział mogą w nim wziąć kierowcy legitymujący się międzynarodową licencją rajdową Motor Sports Association oraz posiadający obywatelstwo brytyjskie.

hd-wideo

See video