Strona główna » I runda Folkrace Oponeo Cup 2015 już za nami

I runda Folkrace Oponeo Cup 2015 już za nami

W niedzielę, 22 marca rozegrana została I runda tegorocznej edycji Folkrace Oponeo Cup. Zawodnicy ścigali się ze sobą w prawdziwie wiosennej aurze i przy gorącym dopingu kibiców. Na torze przy ulicy Bielańskiej w Toruniu widzieliśmy w akcji głównie samochody marki BMW i Fiaty Seicento, ale nie były to jedyne auta wystawione do rywalizacji. Frekwencja dopisała zarówno ze strony startujących, jak i widzów. Byliśmy świadkami prawdziwego święta motorsportu. Cykl Folkrace jest doskonałym dowodem, że niezwykle efektowna dyscyplina, jaką jest rallycross, przeżywa w Polsce prawdziwe odrodzenie.

folkrace i runda 2015

Zmiany, zmiany...

Regulamin zawodów w bieżącym sezonie został oparty na zasadach panujących w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. Głównie zmienił się sposób naliczania punktów. Obecnie każdy bieg kwalifikacyjny, każdy zakręt i wiraż, a także każdy uzyskany czas jest liczony. Wymaga to maksymalnego skupienia od startu do mety. W sezonie 2015 każda runda składa się z 4 biegów kwalifikacyjnych, za które zawodnik uzyskuje określoną liczbę punktów. Jest ona uzależniona od uzyskanego czasu przejazdu. Po zakończeniu kwalifikacji pośród zawodników danej klasy wyłaniana jest najlepsza 12, która bierze udział w dwóch biegach półfinałowych. W biegu finałowym startuje 6 najlepszych zawodników wyłonionych w półfinałach.

Zobacz jak wyglądała niedzielna rywalizacja w I rundzie Folkrace Oponeo Cup 2015:

Pasjonująca rywalizacja

W klasie Seicento najlepszy okazał się zawodnik naszego zespołu - Marcin Bilski. Wśród zawodników ścigających się BMW E36 prym w finale wiódł Marcin Grochola reprezentujący klub LKT "Wyczół" Gościeradz. Tyle samo punktów zdobył Jerzy Bieńkowski, który wygrał kwalifikacje i półfinały, ale w finale dojechał na 3. pozycji. Klasę Open zdominował Grzegorz Łazarewicz (Honda Civic), który wygrał swoje wszystkie wyścigi. Z kolei w klasie Open 4WD najlepszy był Maciej Palczewski.