Strona główna » Listopadowy Mini-Max i Rajd Niepodległości - relacja

Listopadowy Mini-Max i Rajd Niepodległości - relacja

W minioną niedzielę (9 listopada) na toruńskim torze „Poligon” odbyła się IV runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Torunia „Mini-Max” 2014. Cyklicznie rozgrywane zostały tym razem połączone z Rajdem Niepodległości. Organizatorzy postanowili uczcić w ten sposób święto odzyskania wolności przez Polskę.

Liczna obsada

Dla zawodników związanych z zespołem Oponeo Motorsport była to doskonała okazja do przetestowania swoich umiejętności. Na „Poligonie” wystartowali m.in.: Marcin Gagacki (LKT „Wyczół”; Mitsubishi Lancer EVO IX), Dariusz Topolewski (LKT „Wyczół”; Mitsubishi Lancer EVO IX), Oskar Lubieński (AK Toruński; Honda Civic), Marcin Jagła (LKT „Wyczół”; BMW E36), Patryk Scieszynski (LKT „Wyczół”; Opel Astra), Wojciech Topolewski (LKT „Wyczół”; BMW E320), Marcin Bilski (AKKP; BMW E36) i Marek Magrowski (AKKP; BMW E36).

iv runda mini max torun
Zespół Oponeo Motorsport w Toruniu wystawił mocną ekipę (fot. Andrzej Wierzbicki Kisiel).

Dobra jazda w zawodach

Zawodnicy związani z zespołem Oponeo Motorsport na toruńskim torze radzili sobie doskonale prezentując szybką, efektowną i efektywną jazdę. W klasie 3 triumfował Patryk Scieszynski, a Oskar Lubieński zajął 3. miejsce. Na bardzo dobrej 5. pozycji w tej klasie został z kolei sklasyfikowany Marcin Bilski.

Ciekawa rywalizacja toczyła się także w klasie 4. Tutaj można było podziwiać w akcji nasz Mitsubishi Lancery EVO IX prowadzone przez Marcina Gagackiego (4. miejsce w klasie po defekcie) i Dariusza Topolewskiego (3. miejsce w klasie).

Z kolei w klasie BMW najlepszy był Marcin Bilski. Na 3. miejscu uplasował się Wojciech Topolewski, na 5. pozycji Marcin Jagła, a na 6. Marek Magrowski.

Spośród zawodników związanych z naszym zespołem w generalce najwyżej uplasowali się Patryk Scieszynski (3. miejsce) i Oskar Lubieński (5. miejsce).

Klasyfikacje w Rajdzie Niepodległości

Odrębne klasyfikacje były prowadzone w związku z rywalizacją w Rajdzie Niepodległości.

W klasie 3 najszybszy był Patryk Scieszynski, 3. miejsce zajął Oskar Lubieński, 8. Marcin Gagacki, 12. Wojciech Topolewski, a na 13. pozycji dojechał Marcin Jagła. W klasie 4 na pierwszym miejsc u zawody ukończył Dariusz Topolewski. W klasie BMW na 3. miejscu zmagania zakończył Wojciech Topolewski, a 4. był Marcin Jagła.

W klasyfikacji generalnej Rajdu Niepodległości nasz zespół odniósł bardzo sukces. Na 1. miejscu został sklasyfikowany Dariusz Topolewski. Pozostali zawodnicy również poradzili sobie doskonale.  Patryk Scieszynski był 3., a Oskar Lubieński finiszował na 6. miejscu. Wszyscy kierowcy związani z zespołem Oponeo Motorsport w tą jesienną, mglistą niedzielę pokazali się z jak najlepszej strony. Gratulujemy im doskonałych wyników i walecznej postawy!

Szczegółowe wyniki zawodów znajdziesz tutaj.