Rusza cykl Oponeo Rallycross 2016


Już w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia zostanie rozegrana I runda cyklu Oponeo Rallycross 2016. Od tego roku zawody znane wcześniej jako Folkrace Oponeo Cup mają rangę Pucharu Polski. Zawodnicy naszego zespołu przy wsparciu firmy Oponeo powołali do życia stowarzyszenie, którego głównym celem jest organizacja zawodów, szkolenie przyszłych zawodników oraz sędziów. Obiekt przy ulicy Bielańskiej w Toruniu jest sukcesywnie modyfikowany w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa dla zawodników oraz kibiców.

oponeo rallycross

Co nas czeka w Pucharze Polski Oponeo Rallycross?

Tegoroczne rundy pucharu będą rozgrywane w Toruniu i Słomczynie. Za organizację toruńskich rund dalej odpowiadać będzie Oponeo Motorsport przy współpracy z Automobilklubem Kujawsko-Pomorskim oraz LKT Wyczół Gościeradz. Do grona organizatorów w tym sezonie dołączył Automobilklub Rzemieślnik, który zorganizuje rundę w Słomczynie. Tamtejszy tor jest gruntownie remontowany, co sprawia, że zawodnicy bedą mieli do dyspozycji całkowicie odnowiony obiekt.

Zawodnicy będą mogli wystartować w trzech seriach zawodów odbywających się na dwóch torach w Toruniu i Słomczynie. W kwietniu wystartuje Puchar Polski OPONEO Rallycross (PP ORX) liczący 8 rund. Rundy rozgrywane w Toruniu zostaną zaliczone do Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego (MOB ORX). Dwie rundy toruńskie oraz wszystkie rundy słomczyńskie zaliczane będą do Mistrzostw Okręgu Warszawskiego (MOW).

Jak wystartować?

Obowiązuje jedna kwota wpisowego do wszystkich cykli. Zgłoszenia do poszczególnych rund odbywają się przez stronę inside.pzm.pl gdzie należy wybrać zakładkę ZAWODY a następnie każdy zawodnik/kierowca powinien potwierdzić udział w odpowiednich zawodach przez wybranie przycisku DOŁĄCZ, w ten sposób jego dokumenty będą widoczne dla organizatora. Szczegóły znajdują się na stronie www.rallycross.com.pl.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach wszystkich zainteresowanych, a kibiców do licznego przybycia na tor i kibicowania!

hd-wideo