15. Rajd Brodnicki - zapowiedź


W dniach 26-27 sierpnia odbędzie się 15. Rajd Brodnicki, który będzie III rundą Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w KJS oraz V rundą Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów PZM COVAL Rallyshop.pl 2011. Impreza ma też przypominać o jubileuszu trzydziestolecia działalności brodnickiej delegatury Automobilklubu Toruńskiego. W zmaganiach weźmie udział załoga OPONEO MOTORSPORT - Dariusz Topolewski z pilotem Filipem Biesek.

 opel astra oponeo motorsport

Prolog odbędzie na Autodromie w Nowym Mieście Lubawskim, na którym nasi zawodnicy mieli już okazje trenować. Próba ta, inaugurująca 15. Rajd Brodnicki, rozpocznie się wieczorem po godzinie 20. Większość załóg pojedzie więc po zmroku, w nocnych warunkach.

Bardzo interesująco zapowiada się też rywalizacja w sobotę. O godzinie 10 rozpocznie się próba sportowa na rynku w centrum Brodnicy. Będzie to jedyna próba asfaltowa podczas tego rajdu. Następne odbędą się na szutrowych nawierzchniach położonych na północny-wschód od miasta. Trasa tegorocznego rajdu liczy w sumie około 100 kilometrów. Zawodnicy pojawią się między innymi w miejscowościach, takich jak Augustowo, Janówko, Trepki, Samin i Długi Most. Meta zlokalizowana będzie w ośrodku wypoczynkowym "Stepol" w Bachotku.

W imprezie weźmie także udział Zbigniew Staniszewski, jeden z najbardziej znanych polskich rajdowców i jednocześnie główny sponsor rajdu. "Polski król szutrów" w tej podwójnej roli występował w Brodnicy już w zeszłym roku. "Stanik" pojedzie w klasie "Gość", przeznaczonej dla licencjonowanych kierowców (PPAiK to najwyższy rangą w Polsce cykl dla rajdowców-amatorów nie posiadających jeszcze licencji). Firma Staniszewscy planuje w przyszłości otworzyć nowoczesną betoniarnię w Brodnicy. Zaangażowała się w organizację rajdu, bo chce być coraz bardziej rozpoznawalna na lokalnym rynku.

Początkowo maksymalną możliwą liczbą zgłoszeń było 60. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie organizatorzy zwiększyli ją do 70 załóg. Impreza zapowiada się zatem niezwykle ciekawie. Zapraszamy do kibicowania wszystkim zawodnikom, tym załodze OPONEO MOTORSPORT, na trasach rajdu!

Komentarze

Nieżle pojechał koleś Maciej

Nieżle pojechał koleś Maciej Sztomberski jadący tylnonapędowym BMW 328 E36. Wygrał klasę 5 pow. 2000cm3 i zajął 8 (a bez Zbyszka Satniszewskiego) 7 miejsce w generalce. Jak na tak mało konkurencyjne auto to naprawdę dobrze. Tym bardziej, że kolesie z pzmotu rajd trochę wykastrowali wprowadzając na oesach dodattwy punkt zatrzymania auta. Dało to przewagę autom lżejszym, a E36 na pewno do takich nie należy.

hd-wideo

See video