Aktualności o Oponeo Motorsport


Rajd Barbórka 2016 - debiut Fabii R5

Jeśli śledzisz poczynania zespołu Oponeo Motorsport, to z pewnością wiesz, że Marcin Gagacki i Marcin Bilski będą teraz startować w rajdach Skodą Fabia R5. Po prezentacji samochodu i odświeżonych barw naszego teamu nadszedł czas na sprawdzian w boju. Doskonałą okazją był do tego Rajd Barbórka 2016.

Zobacz jak nasi zawodnicy wypadli podczas tegorocznego startu w Barbórce.


Lancia Stratos - historia legendarnego auta

Rywalizacja Włochów z Francuzami na trasach odcinków specjalnych doprowadziła do powstania Lancii Stratos. Dowiedz się więcej o tym legendarnym samochodzie.


Rajdowa grupa B (1982 - 1986) - wspomnienie

Koniec tegorocznego sezonu WRC był jednocześnie 25 rocznicą pożegnania słynnej rajdowej grupy B. Pędzące wąskimi odcinkami, obleganymi przez tysiące kibiców, potwory na czterech kołach o mocy znacznie przekraczającej możliwości konstrukcyjne samochodów. Zawrotne prędkości, niebanalne konstrukcje i śmiertelne żniwo wśród kierowców, ale przede wszystkim wśród kibiców. Niebezpieczeństwo, pasja, szaleństwo i najwyższa technologia. Wróćmy wspomnieniami do tamtych lat.


Formuła 2 w rajdach? To nie pomyłka!

Jeżeli o grupie B mówimy, że to królewska klasa w historii rajdów, to którą uznacie za książęcą?  Grupę 4, a może WRC? Niektórzy bez zastanawiania się wymienią jedną z tych klas. Jednak prawdziwi puryści przypomną sobie lata 90. i samochody Formuły 2. Tak, to nie pomyłka – w rajdach też mieliśmy Formułę 2.


Historia FIM, Międzynarodowej Federacji Motocyklowej

21 grudnia 1904 roku w paryskiej restauracji Ledoyen spotkała się grupa pionierów sportów motocyklowych. Przy kieliszku burgunda dżentelmeni powołali organizację, którą nazwali Federation Internationale des Club Motocyclistes. Tak narodziła się najważniejsza federacja broniąca interesów motocyklistów na świecie, zwana dziś Federation Internationale de Motocyclisme, w skrócie FIM.


Drag racing - Polak Mistrzem Niemiec

Drag rancing, w Polsce nazywane wyścigami równoległymi wzbudzają coraz więcej emocji i zyskują popularność w naszym kraju. Świadczy o tym liczba kibiców obecnych na zawodach w Olsztynie gdzie odbyły się zawody na dystansie 1/8 mili (12 tys. sprzedanych biletów).

Wykazali się w nich zawodnicy Dunlop VTG No Limit Racing Team. W szczególności Marcin Blauth, który już wcześniej został tegorocznym Mistrzem Niemiec a wraz z innym członkiem zespołu Mortenem Carlsenem zwyciężył w pierwszym etapie Pucharu Polski WST.


BMW Motorsport podejmuje współpracę technologiczną z Dunlop

Umowa między stronami zobowiązuje Dunlop do dostarczania opon do samochodu sportowego BMW M3 GT2, który bierze udział w rajdach serii American Le Mans. Ma to przełożyć się na bardziej dynamiczny rozwój sportowej wersji modelu GT. Oprócz tego, Dunlop zajmie się zaopatrzeniem w opony samochodów BMW zaprojektowanych na bazie modeli seryjnych, tj. BMW M3 GT4.


BFGoodrich w rajdzie Sanremo

Opony BFGoodrich marki Michelin spełniły postawione przed nimi wymagania – pozwoliły brytyjskiej załodze odnieść zwycięstwo, zapewniając jej bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Rajd Sanremo to wyzwanie dla kierowców i pojazdów, ponieważ przez wzgląd na zamieniające się warunki atmosferyczne, jest wyjątkowo trudny. Niestała pogoda i szorstka nawierzchnia to sprawdzian dla umiejętności rajdowców i technicznego przygotowania ich aut – opony BFGoodrich okazały się bezkonkurencyjne.


Audi quattro - rajdówka niedoskonała, ale przełomowa

Są tacy, którzy uważają Audi quattro za najlepszą rajdówkę czasów grupy B. Nic bardziej mylnego. Jednak to czym quattro wsławił się w historii rajdów, to wprowadzenie napędu na cztery koła, który od tamtej pory stał się standardem w najwyższej klasie WRC. Jak wyglądała historia tego legendarnego wozu?


Andrzej Koper - sylwetka

Pierwszy Polak, który za kierownicą samochodu osobowego pokonał Rajd Paryż-Dakar. Jedyny, który w latach osiemdziesiątych był w stanie nadążać za Marianem Bublewiczem. Czterokrotny mistrz Polski. Andrzej Koper.


hd-wideo

See video