Strona główna » 22. Rajd Rzeszowski - Gacek liderem grupy N!

22. Rajd Rzeszowski - Gacek liderem grupy N!


Tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski osiągnął półmetek. Rozegrany w miniony weekend 22. Rajd Rzeszowski był czwartą z siedmiu zaplanowanych rund RSMP 2013. Mimo drobnych kłopotów załoga Oponeo Motorsport zdobyła punkty, które pozwoliły przesunąć się na 1. pozycję w klasyfikacji grupy N bieżącego sezonu.

Ze względu na panujące upały warunki do jazdy były trudne, ale Gacka to nie przerażało. Często zdarza się, że rajdy odbywają się przy niesprzyjającej pogodzie i kierowcy są do tego przyzwyczajeni. Jest to po prostu nieodłączna część tego sportu.

Przed rajdem załoga Oponeo Motorsport nie miała zbyt wielu okazji do treningów. Po problemach technicznych podczas Rajdu Karkonoskiego Marcin Gagacki skupił się na przygotowaniu auta. Był to ostatni moment, aby przed szutrowymi rajdami zbliżyć się do prowadzącego w grupie N Mariusza Nowocienia.

marcin gagacki rajd rzeszowski 2013
fot. Arkadiusz Bar

Pierwszy etap – szybko i ze zmiennym szczęściem

Pierwszy etap zawodnicy Oponeo Motorsport zaczęli bardzo szybko. Na odcinku Lubenia na pierwszej pętli zajęli 1. miejsce w grupie N i 10. w klasyfikacji generalnej. Drugi przejazd tego samego odcinka był mniej szczęśliwy. Gacek i Biluch chcieli odrobić straty z pierwszego odcinka z drugiej pętli, gdzie złapali kapcia (26 sekund do Felixa). Było to do zrobienia – załoga Oponeo Motorsport jechała szybko i bardzo czysto. Niestety na jednym zakręcie złapali dwa kapcie i pogrzebali szanse na dogonienie Felixa. Pozostało tylko jak najlepiej przejechać resztę pierwszego dnia i  ruszyć do odrabiania strat na drugim etapie. Ostatecznie pierwszego dnia załoga Gagacki/Bilski zajęła 3. miejsce w grupie N.

fot. Arkadiusz Bar
fot. Arkadiusz Bar

Drugi etap i podsumowanie rajdu

Od samego początku drugiego etapu załoga Gagacki/Bilski ostro ruszyła do odrabiania strat. Było trochę pecha, który owocował stratami, ale udało się powalczyć z Felixem. Szczególnie dobrze wypadł ostatni odcinek, na którym Gacek odrobił 11 sekund straty do tego zawodnika. Zawodnik Oponeo Motorsport pokazał tam mistrzowskie umiejętności i sam przyznał, że był to w jego wykonaniu najlepszy odcinek drugiego dnia rajdu. Ostatecznie 22. Rajd Rzeszowski załoga Gagacki/Bilski ukończyła na 3. miejscu w grupie N i 12. w generalce.

Generalnie Rajd Rzeszowski był trudny i pełen niespodzianek. Mimo kilku pechowych zdarzeń udało się jednak wywieźć sporo punktów i objąć prowadzenie w grupie N! Kolejne rundy RSMP zapowiadają się zatem niezwykle ciekawie. Prześladowany przez defekty na Rajdzie Rzeszowskim Mariusz Nowocień będzie zawzięcie ścigał Gacka - zapowiedział już swój udział w litewskim Rajdzie Kauno Ruduo, gdzie początkowo miało go nie być. Z kolei przed kierowcą zespołu Oponeo Motorsport stoi zadanie obrony prowadzenia w grupie N przed atakami wspomnianego Nowocienia i Felixa. Przed nami wiele niezapomnianych emocji!

Klasyfikacja generalna 22. Rajdu Rzeszowskiego

Klasyfikacja grupy N w 22. Rajdzie Rzeszowskim

Klasyfikacja grupy N po 4 rundach RSMP 2013

Galeria zdjęć

hd-wideo

See video