26. Rajd Karkonoski przed nami


W dniach 10-12 czerwca odbędzie się 26. Rajd Karkonoski. Impreza wraca po roku przerwy. Będzie 3. rundą RSMP, 5. rundą Rajdowego Pucharu Polski oraz 2. rundą „Lausitz Cup”. Impreza cieszy się bardzo dobrą opinią. W związku z tym weźmie w niej udział aż 140 załóg. 47 z nich wystartuje w ramach mistrzostw Polski.

Na trasach rajdu pojawi się czołówka polskich (i nie tylko) kierowców rajdowych. Pojawi się trzykrotny mistrz Polski Bryan Bouffier i siedmiokrotny mistrz Niemiec Matthias Kahle (Skoda Octavia WRC), który przygotowuje się do debiutu w IRC za kierownicą Skody Fabii S2000 w teamie Skoda Auto Deutschland. W rajdzie nie zabraknie Kajetana Kajetanowicza - aktualnego Mistrza Polski, Michała Sołowowa, Michała Bębenka i Leszka Kuzaja. Na rajdowe trasy powraca Radosław Typa, który na karkonoskich trasach pojawi się w Mitsubishi Lancer Evo.

W ramach „Lausitz Cup” pojawią się bardzo ciekawe auta. Kibice będą mogli zobaczyć auta historyczne: Skoda 130RS, Trabanty i Łady VTFS. Pojawi się również rajdowe Audi TT. Kilku zawodników z RSMP po raz pierwszy wystartuje w klasie R4, która funkcjonuje od tego roku. Dopuszczone do rywalizacji w tej klasie są pojazdy z klasy N4 w połączeniu z homologowanym zestawem, który ma ulepszyć konkurencyjność wobec Super 2000. Samochody w tej kategorii zgłosili: Bębenek, Kajetanowicz, Kuzaj, Maliński.

W rajdzie wystartuje także załoga Oponeo Motorsport – Marcin Gagacki i Dariusz Gurdziołek. Nasi zawodnicy rywalizują w ramach RSMP w klasie N3.

Rajd zostanie zainaugurowany prezentacją załóg podczas ceremonii startu na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze, które rozpocznie się 10 czerwca (piątek) o godzinie 20:00. Rywalizacja sportowa została zaplanowana na 11 i 12 czerwca. Zawodnicy będą mieli do pokonania 12 odcinków  specjalnych o łącznej długości 151,30 km. Puchar Łużyc zostanie rozegrany w niedzielę, 12 czerwca. Sponsorem Generalnym 29. Rajdu Karkonoskiego jest firma Orlen Oil, producent olejów dla motoryzacji marki Platinum.

hd-wideo

See video