Strona główna » 3. Rajd Nadwiślański - 6. miejsce Gacka i Bilucha

3. Rajd Nadwiślański - 6. miejsce Gacka i Bilucha

Marcin Gagacki/Marcin Bilski wrócili zadowoleni z 3. Rajdu Nadwiślańskiego. Ekipa Oponeo Motorsport zajęła 6. miejsce w klasyfikacji końcowej rajdu. Druga załoga Oponeo Motorsport - Wiktor Mączkowski/Sławomir Kołodziej zajęła 16. miejsce.

3. Rajd Nadwiślański był 6. Rundą RSMP, odbywał się w dniach 18-20 września 2015. Rajd składał się z 8 odcinków specjalnych.

W całym rajdzie najlepszą załogą był Grzyb/Hundla. 2. miejsce na podium wywalczył lider klasyfikacji generalnej RSMP Bouffier/de la Haye, a trzecia najlepsza ekipa to Habaj/Woś.

Mitsubishi Lancer Evo IX przed startem w 3. Rajdzie Nadwiślańskim.

Gacek i Biluch trzymali się wysokiej 6. pozycji od samego początku, tj. od OS 1 Wilków 1 (trasa ponad 22 km). Mączkowski/Kołodziej po OS 1 zajmowali 16 miejsce. Kolejny odcinek specjalny nie przyniósł zmian. Również tutaj (OS 2 Wilków 2, znowu liczący ponad 22 km) Gacek i Biluch zajmowali 6. miejsce. Mączkowski także tutaj zachował pozycję wywalczoną na pierwszym odcinku specjalnym. OS 3 (Zabłocie 1, ponad 15 km) nie zmienił pozycji Gagackiego i Bilskiego. Niestety Mączkowski/Kołodziej wylądowali na 26 miejscu.

Mączkowski i Gagacki przed startem.

OS 4 (Tomaszowice 1, mierzący ponad 9 km) Gacek i Biluch zakończyli na 8. miejscu, druga załoga Oponeo Motorsport trzymała pozycję zdobytą na poprzednim 0S-ie. Wszystko zmieniło się podczas odcinka specjalnego nr 5 (Wilków-Kolonia 1, ponad 19 km trasy). Gacek znalazł się na 14. pozycji, a Mączkowski na 18. miejscu. Strata kilku miejsc przez Gacka i Bilucha to skutek wypadnięcia z trasy. Na szczęście udało się wyjechać i kontynuować jazdę, ale załoga straciła kilkanaście cennych sekund. OS 6 (Zabłocie 2, ponad 15 km) upłynął pod znakiem odrabiania strat - zakończył się 8. miejscem dla Gacka i 22. pozycją dla Mączkowskiego. Podobnie było na przedostatnim OS-ie (7. miejsce Gagackiego/Bilskiego, 20. miejsce Mączkowskiego/Kołodzieja). Podczas ostatniego odcinka specjalnego (Power Stage - Puławy 1, ponad 2 kilometry trasy) role się odwróciły. Mączkowski/Kołodziej wywalczył 11. pozycję, a Gacek i Biluch spadli na 21. miejsce.

Warto również wspomnieć, że dzięki doskonałej jeździe obu zespołów w klasyfikacji klubowej Oponeo Motorsport zajął 3. miejsce.