Strona główna » 37. Rajd Koszyce - ruszyły przygotowania!

37. Rajd Koszyce - ruszyły przygotowania!


Zbliża się ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Koszyce. Załoga OPONEO MOTORSPORT Marcin Gagacki / Marcin Bilski już rozpoczęła przygotowania do tej imprezy. Warto przypomnieć, że Gacek walczy o tytuł mistrza Polski w klasie N3 i jest bardzo bliski osiągnięcia tego celu. Cały czas utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji swojej klasy z 9 punktami przewagi na Tomaszem Ratajczykiem i 13 punktami nad Piotrem Krotoszyńskim.

Gacek podkreśla, że to rywale są w niezbyt komfortowej sytuacji, ponieważ w rajdach zawsze lepiej jest bronić swojej pozycji niż gonić lidera. Ponadto różnica pomiędzy T. Ratajczykiem a P. Krotoszyńskim jest dużo mniejsza niż przewaga Marcina Gagackiego nad tą dwójką. Zawodnik z Trójmiasta będzie z pewnością mocno naciskał wrocławianina chcąc wskoczyć na drugie miejsce w generalce. Dla Gacka będzie to okazja do odskoczenia ostro walczącym rywalom.

Warto pamiętać, że nawet 2. miejsce w klasie podczas tego rajdu zapewni Gackowi tytuł mistrzowski w klasie N3. Upragniony sukces jest zatem na wyciągnięcie ręki.

Trasa rajdu jest mało znana zawodnikom startującym w klasie N3, dlatego warunki będą równe dla wszystkich.

Honda Civic Type-R Gacka jest obecnie rozbierana do czynników pierwszych. Wszystkie części, które mogłyby ulec awarii są wymieniane. Możemy być zatem pewni, że zarówno sprzęt jak i nasi zawodnicy będą przygotowani do rajdu w 100%.

Nasza załoga zgłosiła się też do rywalizacji w ramach Mistrzostw Słowacji w klasie 8 i Mistrzostw Strefy Europy Centralnej CEZ. Jak Gacek wypadnie w rywalizacji ze słowackimi rajdowcami? O tym przekonamy się w przyszły piątek i sobotę, 14-15 października. Zapraszamy do kibicowania załodze OPONEO MOTORSPORT!

hd-wideo

See video