Strona główna » 49. Rajd Dolnośląski - rozpoczęcie już dziś

49. Rajd Dolnośląski - rozpoczęcie już dziś


Przed nami kolejny - już 49. - Rajd Dolnośląski. I tym razem nie mogło zabraknąć na nim dużej ekipy Oponeo Motorsport. Na starcie pojawią się: Marcin Gagacki, Dariusz Topolewski, Oskar Lubieński i Wiktor Mączkowski z pilotami.

Zgłoszenie na 7 Rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przesłało 71 załóg. Rajd rozpoczyna się dzisiaj i kończy 18 października. 

49. Rajd Dolnośląski rozgrywa się na trasach Polanicy-Zdroju i Dusznik-Zdroju. Kierowcy będą rywalizować na 12 odcinkach specjalnych:

OS Radkowska Perła - dwa razy,

OS Ścinawka - dwa razy,

OS Bobrowniki - dwa razy,

OS Polanica,

OS Huberek - dwa razy,

OS Kolonia Gaj - dwa razy.

Łączna długość wszystkich odcinków to ok. 127 km. 

Zawodnicy zapoznają się z trasą właśnie dzisiaj - 16 października. Jutro rozpoczyna się część właściwa Rajdu (dokładnie o 14.15). Metę zaplanowano na 16.00 w niedzielę. Wejście na start, metę i park serwisowy jest bezpłatny. 

Trzymamy kciuki za nasze załogi:Marcin Gagacki/Marcin Bilski, Dariusz Topolewski/Adam Jaros, Wiktor Mączkowski/Sławomir Kołodziej, Oskar Lubieński/ Marcin Scipień. 

Przypominamy, że w 2013 r. Marcin Gagacki i Marcin Bilski nie podjęli się startu w Rajdzie Dolnośląskim, ponieważ mieli już zapewnione Mistrzostwo Polski w grupie N.   

 

hd-wideo

See video