Strona główna » Górski Super Sprint 2011 - zacięte zmagania w deszczu

Górski Super Sprint 2011 - zacięte zmagania w deszczu


15 maja 2011 roku odbył się pierwszy w tym roku „Górski Super Sprint” rozgrywany na trasie Nowe Miasto Lubawskie – Nawra. Organizatorem tych zawodów był Automobilklub Nowomiejski.

Na starcie imprezy stawiło się 34 zawodników. Mieli oni do pokonania odcinek o długości 1,5 km. Pokonywany był on czterokrotnie (jeden przejazd treningowy, trzy na czas).

Na zaproszenie organizatorów gościnnie wystartował w tych zawodach nasz rajdowiec Marcin Gagacki.

Impreza była rozgrywana w deszczowych warunkach, dzięki czemu Gacek mógł przetestować deszczowe opony oraz poznać ich granicę przyczepności.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Michał Szałkowski, reprezentant gospodarzy. W klasie gość zwycięstwo odniósł Aleksander Michałowski z Automobilklubu Lubelskiego.

Marcin Gagacki zakończył zawody na 2. miejscu w klasie „Gość” na 5 zawodników. Nie był liczony w klasyfikacji generalnej, ale gdyby zestawić wszystkie czasy byłby szósty na 34 zawodników.

marcin gagacki super sprint podium

Marcin Gagacki:

Zawody te potraktowałem jako mały trening przed zbliżającym się Rajdem Karkonoskim. Bardzo miło było mi wystartować w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie mieszka wielu fanów sportów motorowych w tym i moich zagorzałych kibiców, którzy kibicują mi również podczas rund RSMP.

W deszczu jechało się bardzo ciężko. Miałem za twarde opony na tylnej osi i strasznie zrywało przyczepność. W jednej sytuacji musiałem się ratować, gdy uciekł mi tył samochodu i przez 20 metrów ślizgał się poboczem. Na ostatni przejazd zamieniłem opony na osiach. Było trochę lepiej, ale wówczas zaczął uciekać przód. 

Duże uznanie należy się wszystkim, którzy pracowali przy tej imprezie. Mimo deszczowej aury pod względem bezpieczeństwa zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

W imieniu swoim oraz całego zespołu OPONEO Motorsport chciałem podziękować kolegom z Automobilklubu Nowomiejskiego za zaproszenie.

Zobacz też:

Relacja z Górskiego Super Sprintu 2011

hd-wideo

See video