Strona główna » Klasa N3 po 26. Rajdzie Karkonoskim – rywalizacja coraz ciekawsza

Klasa N3 po 26. Rajdzie Karkonoskim – rywalizacja coraz ciekawsza


W klasyfikacji generalnej klasy N3 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski są coraz mniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. W kolejnych rajdach czekają nas niezapomniane emocje.

Marcin Gagacki i Dariusz Gurdziołek wygrali Rajd Lotos w klasie N3. Podczas Rajdu Świdnickiego – Krause i Rajdu Karkonoskiego plasowali się na czwartych miejscach. Podczas 3. rundy RSMP nasza załoga miała problemy z samochodem (awaria na 4 km trasy). Auto udało się naprawić i zawodnicy Oponeo Motorsport ruszyli do odrabiania strat notując najlepsze czasy drugiego dnia imprezy. Trasy rajdu nie były łaskawe także dla pozostałych zawodników.

Piotr Krotoszyński i Tomasz Markiewicz wygrali Rajd Świdnicki – Krause i w Rajdzie Karkonoskim również jechali bardzo szybko. Niestety podczas jednego z odcinków mieli wypadek zakończony dachowaniem. Zawodnikom nic się nie stało, z samochodu wyszli o własnych siłach.

Groźnie wyglądający wypadek podczas Rajdu Karkonoskiego miała także załoga Tomasz Hupało / Dominika Duziak, która wypadła z trasy i uderzyła w drzewo. Po sprawnej akcji ratunkowej, mocno poobijani zostali przewiezieni do szpitala. Dominika Duziak ma złamane żebro, a Tomasz Hupało pękniętą piętę i uszkodzoną rzepkę w kolanie. W związku z tym ich dalsze występy w RSMP stoją pod dużym znakiem zapytania. Będzie to duża strata dla rywalizacji w klasie. Załoga Hupało / Duziak zanotowała bardzo dobry występ w Rajdzie Świdnickim – Krause i także jest zaliczana do najlepszych ekip klasy N3.

Coraz groźniejsza staje się załoga Marcin Berliński / Krzysztof Jeżewski. W poprzednich rajdach zawodnicy mieli problemy ze swoim Peugeotem 206 RC. Na Rajd Karkonoski samochód został przygotowany na 100% o czym świadczy zwycięstwo w klasie podczas tej imprezy. Dobry wynik zanotowała również ekipa Ratajczyk / Fiołek – Rajd Karkonoski w klasie N3 zakończyli na drugim miejscu.

Liderem klasy N3 po trzech rundach jest Piotr „Herbi” Rudzki. Kierowca nie startował w Rajdzie Lotos, ale podczas dwóch następnych imprez jechał bardzo równo. Obrońca tytułu mistrza Polski w klasie N3 w Rajdzie Świdnickim – Krause zajął trzecie miejsce. Przed Rajdem Karkonoskim zmienił się pilot popularnego „Herbiego”.  Bartłomieja Holdenmayera zastąpił Maciej Handwerker.  Dodatkowo Rudzki zmienił skrzynię biegów z seryjnej na krótką. Zmiany pozwoliły utrzymać dobrą formę. Rajd Karkonoski zawodnik również ukończył na 3. pozycji.

Na drugim miejscu znajduje się załoga Oponeo Motorsport Gagacki / Gurdziołek, która „depcze po piętach” liderowi. Na trzeciej pozycji znajdują się P. Krotoszyński z T. Markiewiczem, a czwartą pozycję zajmuje odrabiająca straty z pierwszych dwóch rund ekipa Berliński / Jeżewski.

Klasa N3 jest bardzo wyrównana. Nie można wytypować faworytów do zwycięstw w kolejnych rundach, które zapowiadają się niezwykle ciekawie. Kolejny etap zmagań już 5-7 sierpnia 2011 podczas Radju Rzeszowskiego.

Klasyfikacja klasy N3 po 3 rundach RSMP:

1. P. "Herbi" Rudzki
2. M. Gagacki / D. Gurdziołek
3. P. Krotoszyński / T. Markiewicz
4. M. Berliński / K. Jeżewski
5. T. Hupało / D. Duziak
6. T. Ratajczyk / R. Fiołek
7. M. Włodarczyk / G. Dachowski
8. R. Rybacki / G. Bar 

Komentarze

http://www.pzm.com.pl/wynikir

http://www.pzm.com.pl/wynikirajdy2011.htm - tutaj możesz śledzić klasyfikacje we wszystkich klasach

punktacja?

mam nadzieję, że Gacek wygra MP 2011 w klasie N3! :) a gdzie można zapoznać się ze szczegółową punktacją we wszystkich klasach RSMP?

hd-wideo

See video