Strona główna » Marcin Gagacki przed 20. Rajdem Rzeszowskim

Marcin Gagacki przed 20. Rajdem Rzeszowskim


Już w najbliższy weekend zawodnicy Oponeo Motorsport będą walczyć o kolejne punkty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski podczas 20. Rajdu Rzeszowskiego. W imprezie wystartuje wiele załóg z zagranicy. Rajd, oprócz rundy RSMP i RPP, będzie 7. rundą Pucharu Europy Centralnej CEZ-FIA oraz 5. rundą DMACK Tyres Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Słowacji. Wśród uczestników nie mogło także zabraknąć Marcina Gagackiego startującego w klasie N3 RSMP.

Marcin Gagacki: Trudne i techniczne odcinki będą bardzo wymagające a dodając do tego fakt, że pogoda płata ostatnio figle i jest nieprzewidywalna, Rajd Rzeszowski zapowiada się bardzo ciekawie. Podczas dwumiesięcznej przerwy był czas na odpoczynek, trening oraz przygotowanie auta na Rzeszów.

Wraz z dwoma kierowcami Oponeo Motorsport (Dariusz Topolewski i Arkadiusz Kocemba – przyp. red.) startującymi w zawodach rangi okręgowej wziąłem udział w treningu  podczas imprezy Track Day na Torze Poznań. Trening ten miał na celu opanowanie lepszego toru jazdy, wyczucia optymalnego punktu hamowania z dużej prędkości oraz był okazją do przetestowania opon kilku producentów i zebrania cennych informacji przez firmę OPONEO. Na torze zrobiłem ok. 120 km i mam nadzieje, że pomoże to osiągnąć dobry wynik na Rajdzie Rzeszowskim.

Nastąpiła także zmiana na fotelu pilota. Na Rajdzie Rzeszowskim moim pilotem będzie Marcin Bilski. W 2003 roku zdobyliśmy razem 3. miejsce w klasie N3 i grupie N w Rajdowym Samochodowym Pucharze PZM. Mam nadzieje że, razem szybko odnajdziemy dobre tempo jazdy na odcinkach.

Start w Rajdzie Rzeszowskim jest możliwy dzięki naszym stałym sponsorom  w tym sezonie: Oponeo.pl, felgi.pl, rotopino.pl, remus-polska.pl, Corimp. Dziękuję im za zaufanie i pomoc w przygotowaniach do kolejnych startów.

Zapraszamy do kibicowania naszemu zespołowi podczas 20. Rajdu Rzeszowskiego!

hd-wideo

See video