Strona główna » Rajd Arłamów: Gacek na 3. miejscu, doskonały sezon dla Oponeo Motorsport

Rajd Arłamów: Gacek na 3. miejscu, doskonały sezon dla Oponeo Motorsport


Najlepszy wynik Marcina Gagackiego i Marcina Bilskiego w historii ich występów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Gacek i Biluch w Rajdzie Arłamów zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej! Cały sezon zakończyli na doskonałym 6. miejscu i zdobyli wicemistrzostwo w grupie Open N (pierwszy był pozostający poza zasięgiem Bryan Bouffier).

Gacek zachował zimną krew

Pierwszy etap to spokojna jazda naszego zespołu. Pozycja w klasie była dość bezpieczna, więc Gacek postanowił jechać taktycznie i obserwować co zrobią rywale, którzy walczyli między sobą o każdy punkt. Drugiego dnia zawodnicy Oponeo Motorsport podkręcili tempo i zachowując zimną krew dowieźli do mety doskonały wynik.

Rajd pokazał, że w sportach motorowych często opłaca się ryzykować. Zmienna pogoda nie ułatwiała przygotowania samochodu. Padający deszcz na przemian z przesychającą nawierzchnią stwarzał problemy z doborem opon. Nasz zespół zdecydował w pewnym momencie o założeniu opon typu slick, co pozwoliło pokonywać kolejne odcinki w szybszym tempie.

gagacki rajd arlamow 2015

Walka przez cały sezon

Tegoroczna edycja RSMP była dla naszego zespołu niezwykle emocjonująca. Na początku sezonu udało im się zająć 4. miejsce, co rozbudziło apetyt na dalsze sukcesy. Potem pojawiło się sporo trudności związanych z problemami technicznymi, ale Gacek i Biluch wspierani przez doskonały serwis nie zniechęcili się i cały czas walczyli o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu. Walka do samego końca opłaciła się! Ostatnia runda sezonu przyniosła naszym zawodnikom życiowy wynik!

Mistrzem Polski 2015 został Łukasz Habaj, który wyprzedził Bryana Bouffiera. Trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Grzybowi.

Klubowy sukces Oponeo

Słowa uznania należą się nie tylko Gackowi. W tym sezonie w barwach Oponeo Motorsport w RSMP zadebiutował Dariusz Topolewski i zdobył swoje pierwsze punkty w grupie Open N (na Rajdach Rzeszowskim i Dolnośląskim). Klub Oponeo w tegorocznym czempionacie reprezentował także Wiktor Mączkowski (wicemistrz klasy 4N). Doskonała jazda naszych zawodnikach przyniosła Oponeo Motorsport 4. miejsce w klasyfikacji klubowej (1. A. Beskidzki, 2. A. Śląski, 3. A. Polski).

Galeria zdjęć z rajdu

Filmy

hd-wideo

See video