Rajd Barbórka 2016 - debiut Fabii R5


Jeśli śledzisz poczynania zespołu Oponeo Motorsport, to z pewnością wiesz, że Marcin Gagacki i Marcin Bilski będą teraz startować w rajdach Skodą Fabia R5. Po prezentacji samochodu i odświeżonych barw naszego teamu nadszedł czas na sprawdzian w boju. Doskonałą okazją był do tego Rajd Barbórka 2016.

Zobacz jak nasi zawodnicy wypadli podczas tegorocznego startu w Barbórce.

marcin gagacki podczas rajdu barbórka 2016

Nawet najbardziej doświadczony i uzdolniony zawodnik nie wsiądzie do nowego samochodu i nie będzie w nim jeździł tak jakby znał go od dziecka. Oczywiste jest, że każde auto ma inną charakterystykę prowadzenia, ustawienia czy sposób obsługi. W związku z tym nasz zespół postanowił dobrze przygotować się do debiutu. Na początku grudnia zawodnicy udali się do ODTJ Sobiesław Zasada Centrum w podpoznańskich Bednarach, aby jak najlepiej poznać nową Fabię. Film z testów możesz zobaczyć tutaj:

Efektowna jazda na Barbórce

Na samym rajdzie na nasz zespół czekała jak zwykle techniczna trasa i trudne warunki atmosferyczne. Nastawienie było jednak bardzo pozytywne i nic nie stało na przeszkodzie, aby pokazać pełnię możliwości swoich i samochodu.

Sam Marcin Gagacki po odcinku na Służewcu mówił, że auto prowadzi sie dobrze, jest przewidywalne. Po 6 odcinkach nasza załoga uplasowała się na 15. pozycji. Osobno klasyfikowane było kultowe Kryterium Asów rozgrywane na ulicy Karowej. Tam Gagacki/Bilski zaprezentowali bardzo efektowną jazdą i zapewnili kibicom niezapomnianą rozrywkę. Tamże zajęli 12. miejsce wygrywając z wieloma silnymi rywalami, m.in. z Bryanem Bouffierem.

Warto wspomnieć, że w rajdzie wystartowała także druga załoga Oponeo Motorsport - Dariusz Topolewski/Adam Jaros w Mitsubishi Lancere EVO IX. Niestety awaria silnika (utrata płynu chłodzącego) pokrzyżowała plany i nie zostali oni ostatecznie sklasyfikowani.

Zobacz on-board z odcinka Służewiec:

hd-wideo

See video