Strona główna » Rajd Karkonoski 2012 – lista zgłoszeń

Rajd Karkonoski 2012 – lista zgłoszeń


W piątek, 1 czerwca rozpoczyna się 27. Rajd Karkonoski. Wystartuje w nim załoga Oponeo Motorsport Marcin Gagacki / Marcin Bilski. Nasi zawodnicy po raz drugi pojadą w RSMP Mitsubishi Lancerem EVO IX RS. Po dobrym 14. miejscu w Rajdzie Świdnickim-Krause nasz team ma apetyt na jeszcze wyższe pozycje. Będzie ku temu dobra okazja, bo przecież z tygodnia na tydzień Gacek coraz lepiej czuje nowe auto, a jak sam podkreśla jeszcze nie wyciągnął z niego 100% możliwości.

Oprócz 3. rundy RSMP, w których będzie klasyfikowany zespół Oponeo Motorsport, rajd będzie także 4. rundą Rajdowego Pucharu Polski i 2. rundą Lausitz Cup (Pucharu Łużyc).

lancer evo ix rs
Załoga Oponeo Motorsport w Rajdzie Karkonoskim pojedzie z nr 10 (fot. Łukasz Kufner).

Lista zgłoszeń do 27. Rajdu Karkonoskiego - czołowe pozycje

Przyjrzyjmy się liście zawodników, z którymi przyjdzie ścigać się Gackowi i Biluchowi. Z jedynką pojadą aktualni liderzy klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski - Kajetan Kajetanowicz z Jarosławem Baranem (Subaru Impreza RT). Na kolejnych pozycjach ustawiono duety Bębenek/Bębenek (Peugeot 207 S2000) i Kuchar/Dymurski (Subaru Impreza TMR 08). Czwarty klasyfikacji RSMP Maciej Rzeźnik pojedzie z numerem 6,  a  z „siódemką” wystartuje zespół Kołtun / Pleskot.

Przed nimi na liście są jeszcze Wojciech Chuchała (klasa 3, Subaru Impreza STi TMR 10) i Jan Chmielewski (klasa 5, Citroen DS3). Oprócz popularnego „Siemanko”, pilotowanego przez Kamila Hellera, bezpośrednimi rywalami Gacka w klasie 3 będą:

· Łukasz Habaj / Piotr Woś (nr 8, Mistubishi Lancer EVO IX RS),

· Mariusz Nowocień / Bartłomiej Jakubowski (nr 9, Lancer EVO X RS),

· Mariusz Stec / Michał Przystupa (nr 11, Lancer EVO IX RS),

· FELIX / Adam Grzelka (nr 12, Lancer EVO IX RS),

· Sebastian Depta / Łukasz Biernot (nr 12, Subaru Impreza).

Załoga Gagacki / Bilski pojedzie z numerem 10.

Bogata obsada rajdu

Klasa 3 liczy w sumie siedem zgłoszeń, a klasa 2 pięć. Open to trzy pozycje, w tym Jacek Ptaszek za kierownicą Skody Fabii WRC. Klasę 5 otwiera wspomniany już wcześniej Chmielewski. W sumie klasa ta liczy pięć zgłoszeń. Klasa 6 to aż dwanaście pozycji - składają się na nią przede wszystkim pucharowe citroeny C2R2 i fiesty R2. Równie dobrą stawką może pochwalić się klasa 8 - siedem zgłoszeń. 11 zawodników wyraziło chęć startu w HR, z czego pięć w Opel Cup. Lista liczy w sumie 50 pozycji. Jakieś niespodzianki? Jedna – brakuje na niej jednego z faworytów do tytułu mistrzowskiego – Grzegorza Grzyba...

Pełna lista zgłoszeń do 27. Rajdu Karkonoskiego

Komentarze

niespodzianka, że brakuje

niespodzianka, że brakuje Grzyba :)??  , chyba nie .....wiadomo o co chodzi ;)..

trzymamy kciuki za Gacka i kibicujemy 

hd-wideo

See video