Rajd Karkonoski 2015 - relacja


Marcin Gagacki i Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer EVO IX) zajęli 9. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Karkonoskiego. W grupie Open N uplasowali się na 2. pozycji za załogą Bouffier/De La Haye (Ford Fiesta).

Dobra jazda Gacka

Gacek po pierwszym dniu rywalizacji: "Na pierwszej pętli trochę zaspaliśmy i gdzieś tam spadliśmy w klasyfikacji. Jak się okazało po zjeździe na serwis nie mieliśmy tylnej półośki, czego nie wyczułem. Wydawało mi się, że jest ślisko na Karpaczu, a to nie było to. Na drugiej pętli jechaliśmy czysto, szybko i udało się trochę odrobić do konkurencji".

W klasyfikacji pierwszego etapu załoga Gagacki/Bilski była 3. w grupie. B. Bouffier był bezkonkurencyjny, ale strata do Felixa była możliwa do odrobienia (wynosiła niecałe 3 sekundy). Drugi etap to czysta, bezbłędna jazda w dobrym tepmie, a przy tym bardzo efektowna, co docenili kibice. Gackowi udało się wypracować przewagę nad rywalami i zakończyć zmagania na dobrej pozycji.

gagacki bilski rajd karkonoski 2015
Gacek jechał bardzo dynamicznie i widowiskowo (fot. Sandra Baranowska).

Pech Dariusza Topolewskiego

Kolejny raz o pechu może mówić D. Topolewski (Mitsubishi Lancer EVO IX). Z nowym pilotem w składzie (Adamem Jarosem) druga z naszych załóg była zmuszona wycofać się z rywalizacji na 8. oesie z powodu problemów technicznych. Ostatecznie ukręciła się półoś, a wcześniej awarii uległa pompa dyferencjału. Gdyby pompa działała to mógłby spiąć "dyfry" i na trzech półosiach dałby radę ukończyć rajd. Niestety złożyły się dwa problemy i dalsza jazda była niemożliwa.

marcin bilski rajd karkonoski 2015
Humor dopisywał Marcinowi Bilskiemu przez cały rajd (fot. Sandra Baranowska).

Sukces Wiktora Mączkowskiego

Bardzo dobrze pojechała też zaprzyjaźniona załoga Wiktor Mączkowski/Sławomir Kołodziej (Honda Civic Type-R). Czysta, pewna jazda przyniosła wymierny efekt w postaci 2. miejsca w klasie 4N.

wiktor mączkowski rajd karkonoski 2015
Wiktor Mączkowski i Sławomir Kołodziej z pucharami za 2. miejsce w klasie.

Trudy rajdu

Rywalizacja w rajdzie była bardzo ciekawa i zacięta, a trasa trudna technicznie. Świadczą o tym między innymi wydarzenia na 4. oesie "Gradówek", gdzie aż 13 załóg miało problemy na bardzo zdradliwym zakręcie (wśród nich byli Dariusz Topolewski z Adamem Jarosem). Zobacz film z "przygód" zawodników w tym miejscu. Ostatecznie rajd wygrał Ł. Habaj przed B. Bouffierem. Na 3. miejscu znalazł się G. Grzyb. Sprawdź oficjalne wyniki.

GALERIA ZDJĘĆ Z RAJDU

Partnerzy zespołu podczas rajdu: Oponeo.pl / Felgi.pl / Miasto Bydgoszcz / Autocentrum.pl / Atelbud

bydgoszcz logo

hd-wideo

See video