Strona główna » Rajd Świdnicki 2014 - Gacek z awarią, dobra jazda zespołu Oponeo w RPP

Rajd Świdnicki 2014 - Gacek z awarią, dobra jazda zespołu Oponeo w RPP


W 42. Rajdzie Świdnickim-Krause wystartowały 3 załogi związane z zespołem Oponeo Motorsport. W RSMP tradycyjnie jechali Marcin Gagacki i Marcin Bilski, a w Rajdowym Pucharze Polski pojawili się Oskar Lubieński z Adamem Jarosem i Dariusz Topolewski z Filipem Bieskiem.

Dla Gacka ta runda Mistrzostw Polski miała pechowy przebieg. Awaria zmusiła naszych zawodników do wycofania się na PKC-6 i od tej chwili pozostało im jedynie kibicowanie kolegom walczącym w ramach RPP. Ci z kolei radzili sobie bardzo dobrze. Oskar Lubieński jadący Hondą Civic Type-R regularnie zajmował na odcinkach specjalnych miejsca pomiędzy trzecim a ósmym, a rywalizację ostatecznie zakończył na 6. pozycji. Oddzielnie klasyfikowany był Dariusz Topolewski w Mitsubishi Lancerze EVO IX. W klasie N4/R4-31 zakończył udział w imprezie na 3. miejscu. Debiut naszego zespołu w rywalizacji pucharowej można zatem uznać za bardzo udany!

oponeo motorsport rajd swidnicki 2014
fot. Arkadiusz Bar.

Marcin Bilski po Rajdzie Świdnickim:

Rajd Świdnicki za nami, z jednej strony mam nadzieję, że limit pecha na ten sezon się wykończył, z drugiej zastanawiam się czy nie trzeba wyciągnąć głębszych wniosków nad tym co się w dwóch ostatnich rajdach działo. Zlikwidowanie prze PZM Grupy N trochę osłabia rywalizację wśród zawodników. Koszty ścigania się w klasie 3 są dość spore, a niestety auta tej klasy nie są na tyle szybkie, by rywalizować o generalkę.

Jeśli chodzi o sam rajd, organizacyjnie super, fajna konfiguracja oesów. Pogoda w naszym przypadku była ok. Od pierwszego oesu dręczyły nas problemy techniczne, które spowodowały wycofanie się naszej załogi po szóstym oesie.

Ze względu na start naszych kolegów z zespołu pozostaliśmy w Świdnicy by ich dopingować. Chłopaki bronili honoru zespołu, rywalizując w Rajdowym Pucharze Polski, i jako debiutanci poradzili sobie znakomicie. Serdecznie im gratuluję super wyników i osiągnięcia upragnionej mety w niełatwym jak na debiut rajdzie. 

Zobacz wyniki rajdu

Galeria zdjęć z rajdu

hd-wideo

See video