Strona główna » Życiowy wynik Gacka w Rajdzie Świdnickim-Krause 2015!

Życiowy wynik Gacka w Rajdzie Świdnickim-Krause 2015!


Marcin Gagacki z przytupem wrócił do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po rocznej przerwie załoga Oponeo Motorsport ponownie pojawiła się na krajowych odcinkach specjalnych i od razu wyjeździła rewelacyjną pozycję. Gacek i Biluch w Rajdzie Świdnickim-Krause 2015 zajęli 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. pozycję w klasie Open N. Jest to najlepszy wynik w dotychczasowej historii startów naszego zespołu w RSMP. Wcześniejszym rekordem było 5. miejsce w Rajdzie Karkonoskim zdobyte przed trzema laty.

Walka o wynik

Rywalizacja w rajdzie była bardzo zacięta. Szczególnie gorąco zrobiło się na przedostatnim etapie, gdy nasi zawodnicy jechali na kapciu i starali się nie stracić przewagi nad J. Chmielewskim. Bez zapasów z pogiętymi felgami z tyłu (na szczęście tylko z jednego tylnego koła zeszło powietrze) załodze Oponeo Motorsport udało się dotrzeć do mety.

gagacki i bilski rajd krause 2015
fot. S. Baranowska.

Wyniki rajdu

Za naszym zawodnikiem w pierwszej dziesiątce uplasowali się J. Chmielewski, D. Poloński, Ł. Byśkiniewicz, J. Jurecki, Ł. Habaj i Ł. Pieniążek. W klasie Open N na podium za Gackiem znaleźli się W. Ingram/M. Lukas (Subaru Impreza STI) oraz załoga Stec/Przystupa w Fordzie Fiesta Proto. W rajdzie zwycięstwo odniósł G. Grzyb, na 2. miejscu dojechał T. Kuchar, a na ostatnim miejscu podium znalazł się M. Oleksowicz (cała trójka jechała Fordami Fiesta R5). Szczegółowe wyniki możesz sprawdzić tutaj.

Dobra jazda całego zespołu

Dobrze w rajdzie radziły sobie też pozostałe 2 załogi Oponeo Motorsport, choć dla jednej z nich impreza zakończyła się bardzo pechowo. D. Topolewski i F. Biesek (Lancer EVO IX) od początku rajdu jechali w bardzo dobrym tempie. Niestety na 6. odcinku specjalnym nie wyrobili zakrętu, co spowodowało zsunięcie się ze zbocza, dachowanie i koniec rywalizacji (po 5 oesie zajmowali dobre 4. miejsce w klasie Open N). Wyglądało to bardzo groźnie, ale na szczęście zawodnikom nic się nie stało. Z kolei O. Lubieński i A. Jaros w Hondzie Civic Type-R uplasowali się na 3. miejscu w klasie 4N (22. pozycja w generalce).

Zobacz zdjęcia z rajdu!

Partnerzy zespołu podczas rajdu: Oponeo.pl / Felgi.pl / Miasto Bydgoszcz / Autocentrum.pl / Atelbud

bydgoszcz logo

hd-wideo

See video