Aktualności o Oponeo Motorsport

Wywiad z Marcinem Gagackim w najnowszym numerze miesięcznika "WRC - Magazyn Rajdowy"

W kwietniowym numerze miesięcznika "WRC - magazyn rajdowy" ukazał się interesujący wywiad z kapitanem naszego teamu Marcinem Gagackim. Opowiada on tam o początkach swojej kariery, o tym jak łączy życie prywatne z karierą rajdowca, sporo mówi o rywalizacji na odcinkach specjalnych i wiele więcej.

Magazyn można nabyć w wybranych kioskach, salonach prasowych oraz na stacjach benzynowych.

Serdecznie zapraszamy do lektury i bliższego poznania popularnego Gacka!

Tor Poznań Track Day 2012 - początek już w najbliższy weekend!

W najbliższą niedzielę (25 marca) rozpoczyna się sezon ścigania na poznańskim torze, a konkretnie cykl Tor Poznań Track Day. Są to imprezy dla amatorów, w których może wziąć udział każdy chętny spróbowania swoich sił za kółkiem na profesjonalnym torze wyścigowym.

Rajd Meksyku 2012 (WRC) - relacja

Rajd Meksyku to pierwsza tegoroczna runda mistrzostw świata rozgrywana na nawierzchni szutrowej. Wielu zawodników nie mogących się odnaleźć w zimowych warunkach tylko czekała aby rozwinąć skrzydła. Jednak Meksyk to od wielu lat twierdza Sebastiena Loeba, więc bardzo trudno tu wygrać.

Rajd Wysp Kanaryjskich 2012 (IRC) - relacja

Z Azorów cykl IRC przeniósł się na Wyspy Kanaryjskie. Hiszpańskie asfalty przywitały dwóch faworytów do zwycięstwa oraz całą kawalkadę lokalnych kierowców. Po raz kolejny runda IRC została słabo obstawiona, ale po raz kolejny nie zabrakło emocji.

Bohaterami tym razem byli Andreas Mikkelsen i Jan Kopecky. Czech zastąpił Juho Hannienena w walce z mistrzem serii. Jest specjalistą od asfaltów w przeciwieństwie do swojego fińskiego kolegi.

TVP Bydgoszcz nowym partnerem załogi Oponeo Motorsport!

Wczoraj, tj. 13 marca kierowca naszego teamu OPONEO MOTORSPORT Marcin Gagacki podpisał porozumienie z dyrektorem TVP Bydgoszcz Tomaszem Pietraszakiem o współpracy na rok 2012. Obie strony liczą na owocną współpracę i sukcesy w sezonie 2012.

Samochodowy mistrz kraju w klasie N3 pojawi się z logo nowego partnera już na najbliższym Rajdzie Świdnickim. Wtedy też załoga szykuje dla swoich kibiców kolejną niespodziankę. Jaką? Poczekajmy z odpowiedzią do II Rundy Platinum RSMP.

I runda RSMT „Mini-Max” – drugie miejsce na podium dla załogi Topolewski/Biesek!

Rajdowy sezon w Okręgu Bydgoskim PZM rozpoczęty!

Wczoraj (11.03) odbyła się I runda RSMT „Mini-Max”. Ten pierwszy etap BLACHOCAR RALLY CUP’12 był niesamowicie udany dla naszych dwóch załóg OPONEO MOTORSPORT. Para Dariusz Topolewski/Filip Biesek zajęli 1 miejsce w swojej klasie. Sprawna jazda  we wszystkich próbach dała im wysokie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

RSMT „Mini-Max” – I runda już 11 marca!

Już w najbliższą niedzielę świetnie przygotowana załoga Oponeo Motorsport wystartuje w kolejnej edycji Rajdowych Mistrzostw Torunia „Mini-Max”. Nasza ekipa składa się z dwóch, dobrze znających trasy rajdu duetów: Dariusz Topolewski z Filipem Bieskiem oraz Arkadiusz Kocemba z Sewerynem Rutkowskim. Oba zespoły wystartują w tych samych samochodach (Opel Astra GSI). Przypomnijmy, że w zeszłym roku duet Topolewski/Biesek zajął wysokie IV miejsce w klasyfikacji generalnej, a para Kocemba/Rutkowski była tylko o dwa miejsca niżej.

Rajd Azorów 2012 (IRC) - relacja

Cykl Intercontinental Rally Challenge rozpoczął się w tym roku na Azorach. Portugalskie wyspy nie przyciągnęły zbyt wielu kierowców z czołówki cyklu, ale nie zabrakło dwóch tegorocznych faworytów do zdobycia tytułu.

OPONEO MOTORSPORT po 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup

Za nami pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 8. Rajd Lotos Baltic Cup. Załoga OPONEO MOTORSPORT M. Gagacki / M. Bilski udanie rozpoczęła sezon 2012! Ostatecznie zawodnicy naszego teamu zajęli doskonałe 11. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Dodatkowo, w klasyfikacji II dnia rajdu nasza załoga została sklasyfikowana na 8. pozycji, a wśród aut z napędem na jedną oś była na drugim miejscu!

8. Rajd Lotos Baltic Cup - życiówka Marcina Gagackiego!

Załoga OPONEO MOTORSPORT Gagacki / Bilski zajęła fantastyczne 12. miejsce w Rajdzie Lotos! W klasyfikacji pierwszego dnia rajdu nasz zespół zajął 14. miejsce, a drugiego dnia uplasował się na 9. pozycji. Doskonała, równa jazda przez cały rajd przyniosła Gackowi i Biluchowi wielki sukces!

W swojej klasie 8 nasi zawodnicy zajęli 1. miejsce. Gratulacje!