Strona główna » 20. Rajd Rzeszowski - kłopoty czołówki RSMP i dobry wynik Marcina Gagackiego

20. Rajd Rzeszowski - kłopoty czołówki RSMP i dobry wynik Marcina Gagackiego

Zakończyła się kolejna impreza z cyklu RSMP, czyli 20. Rajd Rzeszowski. Zwycięstwo odniósł Bryan Bouffier, drugie miejsce zajął zawodnik gospodarzy Maciej Rzeźnik, a trzecie Michał Sołowow. Na następnych pozycjach uplasowali się: Tomasz Kuchar, Wojciech Chuchała, Michał Bębenek i Jan Chmielewski (najszybszy kierowca w grupie aut z napędem na przednią oś).

Trudności na trasach rajdu napotkali Kajetan Kajetanowicz, Grzegorz Grzyb i Michał Sołowow. Aktualny Mistrz Polski już na pierwszym odcinku specjalnym miał awarię skrzyni biegów. Dobra jazda drugiego dnia rajdu (2. miejsce w klasyfikacji dnia) pozwoliła popularnemu „Kajto” odrobić część strat.

Grzegorz Grzyb przez długi czas utrzymywał się za plecami Bouffiera,  niestety w sobotę popełnił błąd i wypadł z trasy. Załodze nic się nie stało, ale wypadek zaprzepaścił szanse na dobry wynik w rajdzie.

Problemy miał także Michał Sołowow, który w Rajdzie Rzeszowskim wystartował za kierownicą Forda Fiesty w nowej specyfikacji RRC. Kielecki kierowca podczas drugiego etapu przebił oponę i ostatecznie zajął trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji rajdu.

W imprezie bardzo dobry wynik odnotowała załoga Oponeo Motorsport Marcin Gagacki / Marcin Bilski rywalizująca o mistrzostwo Polski w klasie N3. Nasi zawodnicy wygrali dwa odcinki pierwszego dnia i po nich prowadzili w klasie. Później jechali zbyt asekuracyjnie i spadli na 3. miejsce. Drugi dzień rajdu to walka do końca o każdą cenną sekundę i wygrana w jednym odcinku specjalnym z dużą przewagą nad konkurentami. Załoga Oponeo Motorsport ostatecznie zajęła 3. miejsce w rajdzie i prowadzi w klasyfikacji klasy N3 z niewielką przewagą nad ubiegłorocznym mistrzem Piotrem „Herbi” Rudzkim.

W klasyfikacji generalnej RSMP prowadzi Bryan Bouffier (127,5 pkt.), na drugim miejscu jest Kajetan Kajetanowicz (106 pkt.), a trzecie zajmuje Michał Sołowow (104 pkt.). W klasyfikacji klasy N3 Marcin Gagacki ma 35 punktów, „Herbi” 33 punkty, a tuż za nimi znajdują się: Tomasz Ratajczyk (29 pkt.), Piotr Krotoszyński (22 pkt.) i Marcin Berliński (19,5 pkt.).

Rywalizacja w trzech ostatnich rajdach sezonu zapowiada się bardzo ciekawie. Następny będzie Rajd Dolnośląski, który odbędzie się w dniach 2-4 września.