Relacja z 20. Rajdu Rzeszowskiego

Jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych polskich rajdów. Początki rajdów w okolicach Rzeszowa sięgają 1929 roku. Do lat 70. odbywały się tam różne imprezy, zaliczane do różnych rang. Kluczową datą w historii rajdu jest 8-9 kwietnia 1978 roku. Wówczas po raz pierwszy odbył się rajd zaliczany do Mistrzostw Polski pod nazwą używaną do dzisiaj. Rajd Rzeszowski należy do eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM. Rajd Rzeszowski jest także eliminacją Pucharu Strefy Europy Centralnej FIA oraz Mistrzostw Słowacji w rajdach samochodowych. Rajd przebiega po krętych i technicznych trasach Podkarpacia. Asfaltowe, równe drogi w połączeniu ze słoneczną pogodą, która zazwyczaj panuje podczas imprezy (zazwyczaj rozgrywana jest na początku sierpnia) sprzyjają rozwijaniu dużych prędkości.

Aktualności

20. Rajd Rzeszowski - kłopoty czołówki RSMP i dobry wynik Marcina Gagackiego

Zakończyła się kolejna impreza z cyklu RSMP, czyli 20. Rajd Rzeszowski. Zwycięstwo odniósł Bryan Bouffier, drugie miejsce zajął zawodnik gospodarzy Maciej Rzeźnik, a trzecie Michał Sołowow. Na następnych pozycjach uplasowali się: Tomasz Kuchar, Wojciech Chuchała, Michał Bębenek i Jan Chmielewski (najszybszy kierowca w grupie aut z napędem na przednią oś).

20. Rajd Rzeszowski - zapowiedź

W dniach 4-6 sierpnia odbędzie się 20. Rajd Rzeszowski. Impreza będzie miała wyjątkowo międzynarodowy charakter. Oprócz rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski będzie to 7. runda Pucharu Europy Centralnej CEZ-FIA oraz 5. runda DMACK Tyres Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Słowacji.

Gagacki i Bilski po walce w 20. Rajdzie Rzeszowskim

Podczas 20. Rajdu Rzeszowskiego, który odbył się w dniach 4-6 sierpnia, zawodnicy mieli do pokonania ok. 150 km odcinków specjalnych. Rajd ten uważany jest za najtrudniejszy rajd asfaltowy w Polsce.

Klasa N3 po 20. Rajdzie Rzeszowskim – podsumowanie

Załoga Oponeo Motorsport Marcin Gagacki / Marcin Bilski zajęła 3. miejsce w klasie N3 na Rajdzie Rzeszowskim, co dało im prowadzenie w generalnej klasyfikacji klasy po 4 rundach RSMP.

Rywalizacja podczas rajdu była bardzo ciekawa. Aż pięć załóg wygrywało odcinki specjalne. Jak na trasach Podkarpacia radziły sobie inne zespoły?

1.  T. Ratajczyk / R. Fiołek

Marcin Gagacki przed 20. Rajdem Rzeszowskim

Już w najbliższy weekend zawodnicy Oponeo Motorsport będą walczyć o kolejne punkty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski podczas 20. Rajdu Rzeszowskiego. W imprezie wystartuje wiele załóg z zagranicy. Rajd, oprócz rundy RSMP i RPP, będzie 7. rundą Pucharu Europy Centralnej CEZ-FIA oraz 5. rundą DMACK Tyres Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Słowacji. Wśród uczestników nie mogło także zabraknąć Marcina Gagackiego startującego w klasie N3 RSMP.