Strona główna » Relacja z 40. Rajdu Świdnickiego-Krause


Relacja z 40. Rajdu Świdnickiego-Krause

Aktualności

40. Rajd Świdnicki - lista zgłoszeń

Znamy już listę zgłoszeń do drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli 40. Rajdu Świdnickiego-Krause. W sumie zgłosiły się 123 załogi w trzech klasyfikacjach (57 w ramach RSMP).

Obsada rajdu prezentuje się bardzo dobrze. Na liście możemy zobaczyć 20 samochodów z napędem na cztery koła. Jednym z nich pojedzie - debiutujący w Mitsubishi Lancerze EVO IX zawodnik naszego zespołu – Marcin Gagacki. Na jego prawym fotelu tradycyjnie zasiądzie Marcin Bilski.

40. Rajd Świdnicki - ostatnie przygotowania

Marcin Gagacki i Marcin Bilski są już w Świdnicy. Dziś robili opis trasy i od jutra będą rywalizować z innymi kierowcami w jednym z najbardziej kultowych polskich rajdów.

W chwili, gdy nasi zawodnicy poznawali odcinki specjalne rajdu, w serwisie Auto-Mag w Bydgoszczy (bazie naszego zespołu) trwały ostatnie przygotowania ekipy, która przed momentem wyruszyła w kierunku Dolnego Śląska.

Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i cały zespół wraz z autem dziś w godzinach wieczornych dotrze na miejsce.

Zobacz zdjęcia z ostatniego etapu przygotowań!

40. Rajd Świdnicki - relacja ze startu naszego zespołu

40. Rajd Świdnicki-Krause za nami. Załoga OPONEO MOTORSPORT Marcin Gagacki / Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer EVO IX) zajęła w nim wysokie 14. miejsce w generalce i 6. miejsce w klasie 3.

Sam przebieg rywalizacji był dla naszych zawodników wielką niewiadomą. Nie wiedzieli czego mogą spodziewać się po nowym samochodzie. W końcu było to ich pierwsze doświadczenie w rywalizacji czteronapędowym autem na oesach RSMP .

40. Rajd Świdnicki dla Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) nie zwalnia tempa. Po lutowym zwycięstwie w Rajdzie Lotos, w niedzielę wygrał w kolejnej rundzie RSMP. Tym razem jego łupem padł najwyższy stopień podium w 40. Rajdzie Świdnickim Krause.

Na drugim miejscu do mety dojechał Michał Bębenek (strata 36,1 s), a na trzecim Maciej Rzeźnik (strata 1:21,4). Obaj kierowcy jechali autami Peugeot 207 S2000.

Przed 40. Rajdem Świdnickim-Krause...

Załoga M. Gagacki / M. Bilski, która będzie startować w Rajdzie Świdnickim nowym samochodem (Mitsubishi Lancer EVO IX RS), jest już gotowa do rywalizacji. Nasi zawodnicy po raz pierwszy wystartują w rajdzie pod patronatem TVP Bydgoszcz.

Auto zostało doskonale przygotowane do jazdy po odcinkach specjalnych. Do tej pory przejechało zaledwie 100 km, ale w trudnych warunkach testowych i przy dużym obciążeniu. Dzięki temu nasza załoga ma pewność, że podczas rajdu nie spotka ich żadna przykra niespodzianka.