Relacja z 21. Rajdu Dolnośląskiego

Historię rajdu można podzielić na dwa etapy. Pierwsza impreza odbyła się w 1957 jako eliminacja Mistrzostw Polski. Odbywała się w formie zlotów pasjonatów motoryzacji do 1975 roku. Następnie, od 1985 roku, przez kilka lat odbywał się jako rajd zimowy z cyklu RSMP. Trzy rajdy zimowe pojechały, jako rajdy międzynarodowe - w ramach Mistrzostw Europy Centralnej FIA. W latach 1994 – 1999 odbywał się jako zwykły rajd, a w latach 2000 – 2002 ponownie jako rajd zimowy. Do 2007 roku nie był organizowany, by w tymże roku wystartować jako eliminacja Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM. W 2008 roku powrócił do rangi imprez z cyklu RSMP. Rajd Dolnośląski należy także do eliminacji Rajdowego Pucharu Polski. Trasa rajdu przebiega po malowniczych drogach w okolicach Kłodzka.

Aktualności

21. Rajd Dolnośląski - Marcin Gagacki wygrywa w klasie N3!

Już sam początek Rajdu Dolnośląskiego okazał się szczęśliwy dla załogi OPONEO MOTORSPORT. Marcin Gagacki ze swoim pilotem Marcinem Bilskim (Honda Civic Type-R) startujący w klasie N3 wygrali prolog rozgrywany na ulicach Kłodzka. Była to zapowiedź walki o zwycięstwo w klasie w całym rajdzie.

Marcin Gagacki i Marcin Bilski po 21. Rajdzie Dolnośląskim

Załoga OPONEO MOTORSPORT Marcin Gagacki i Marcin Bilski wygrała w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego i prowadzi w klasyfikacji generalnej tej klasy w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Oddajmy głos naszym zawodnikom...

Przed nami 21. Rajd Dolnośląski

Przerwa pomiędzy kolejnymi rundami RSMP była krótsza niż zwykle. Już w dniach 2-4 września odbędzie się 21. Rajd Dolnośląski.

Na fotelu lidera klasyfikacji RSMP będzie chciała umocnić się załoga Bryan Bouffier / Xavier Panseri. W Kotlinie Kłodzkiej nie zobaczymy Macieja Rzeźnika i Radosława Typy, a na odcinki specjalne powróci Leszek Kuzaj. Dołączy do niego nowy pilot - Paweł Drahan. Michał Bębenek ponownie wystartuje ze swoim bratem Grzegorzem w roli pilota.