Relacja z 7. Rajdu Lotos Baltic Cup

Jego pełna nazwa brzmi Rajd Lotos Baltic Cup. Jest następcą Rajdu Bałtyku, którego trzynaście edycji odbyło się w latach 1961-2004. Przez następne dwa lata Rajd Lotos nosił nazwę Rajdu Kaszub o Puchar Lotosu i był jedną z rund Pucharu Polskiego Związku Motorowego. W 2007 r. odbył się jako impreza z cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w 2008 roku kierowcy ponownie zmagali się o punkty do klasyfikacji PPZM. W 2009 roku na stałe dołączył do grupy rajdów o Mistrzostwo Polski. W 2011 r. odbył się jako rajd zimowy. Widowiskowe odcinki specjalne tego rajdu odbywają się na Kaszubach, w okolicach Kartuz. Ich poziom trudności podnosi zmienne ukształtowanie terenu i częste zmiany rodzaju nawierzchni (od szutrowych po asfaltowe).

Aktualności

Gagacki liderem w klasie N3

Rajd rozpoczął się w piątkowy wieczór prologiem rozegranym w gdańskiej Ergo Arena. Przy głośnym dopingu kilkutysięcznej publiczności Marcin Gagacki (LKT Wyczół Gościeradz) pilotowany przez Dariusza Gurdziołka oficjalnie rozpoczęli zmagania w nowej dla siebie klasie.

Choć czasy prologu nie były wliczane do klasyfikacji rajdu, zawodnicy jechali pełnym gazem dając dużo frajdy kibicom, a zapach spalonego paliwa i ryk silników rozbudził apetyt na dalszą część rajdu.