Relacja z 8. Rajdu Lotos Baltic Cup

Aktualności

8. Rajd Lotos Baltic Cup - Gagacki i Bilski po 4 OS-ach

Po wczorajszym doskonałym wyniku w prologu (11. miejscu w klasyfikacji generalnej i zwycięstwie wśród aut z napędem na jedną oś) załoga Gagacki / Bilski nie zwalnia tempa.

Na pierwszym odcinku dzisiejszego dnia, podczas wyprzedzania auta jednego z rywali, nie obyło się bez rallycrossowego akcentu. Gacek uderzył go w zderzak, gdy ten gwałtownie hamował. Później trzeba było na chwilę zatrzymać odcinek - około 500 metrów przed metą Hubert Ptaszek zaliczył dzwon (uderzenie w drzewo) i stanął w poprzek drogi.

8. Rajd Lotos Baltic Cup - przygotowania OPONEO MOTORSPORT [fotorelacja]

Jutro zaczyna się 8. Rajd Lotos Baltic Cup - 1. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wystartuje w nim załoga Oponeo Motorsport Marcin Gagacki / Marcin Bilski. Rajd ten będzie miał charakter rajdu zimowego. Rywalizacja zapowiada się fascynująco!

Przyjrzyjmy się przygotowaniom naszego zespołu do tegorocznych zmagań na Kaszubach.

8. Rajd Lotos Baltic Cup - trasa + zmiany w regulaminie RSMP, RPP i RD-3L

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja sezonu 2012 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Rajdowym Pucharze Polski. Tak samo jak w zeszłym roku, rywalizacja rozpocznie się od Rajdu Lotos Baltic Cup, który będzie rozgrywany na Pomorzu, na terenie powiatów gdańskiego, kartuskiego i wejherowskiego w dniach 17-19 lutego.

8. Rajd Lotos Baltic Cup - trudne warunki na trasie

Załoga Oponeo Motorsport Gagacki / Bilski wczoraj po południu wyjechała na 1. rundę RSMP - 8. Rajd Lotos Baltic Cup. Dzisiaj rano nasi zawodnicy udali się na trasę w celu wykonania jej opisu. Napotkali tam skrajne zimowe warunki. Okazały się one na tyle trudne, że zwykłe auta osobowe zakopywały się w zaspach. Po pół godziny nasz zespół podjął kolejną próbę przejazdu. Niestety i tym razem odcinek okazał się nieprzejezdny.

W tej chwili z Bydgoszczy ściągana jest Toyota Land Cruiser, która powinna znacznie lepiej poradzić sobie z 30-centymetrową warstwą śniegu.

8. Rajd Lotos Baltic Cup - załoga Gagacki / Bilski po trzech odcinkach drugiego dnia

Jadąca Hondą Civic Type-R załoga OPONEO MOTORSPORT Marcin Gagacki / Marcin Bilski doskonale radzi sobie w Rajdzie Lotos.

W klasyfikacji II dnia imprezy nasi zawodnicy znajdują się na 9. miejscu w generalce ze stratą 1,08 min. do załogi Luty / Gurdziołek (Subaru Legacy) i z przewagą 47,5 sek. nad ekipą Zawada / Gołda (Honda Civic). Na kolejnej pozycji plasuje się zespół Streer / Gruszka w Renault Clio, tracąc 29,4 sek. do poprzedników.

8. Rajd Lotos Baltic Cup - życiówka Marcina Gagackiego!

Załoga OPONEO MOTORSPORT Gagacki / Bilski zajęła fantastyczne 12. miejsce w Rajdzie Lotos! W klasyfikacji pierwszego dnia rajdu nasz zespół zajął 14. miejsce, a drugiego dnia uplasował się na 9. pozycji. Doskonała, równa jazda przez cały rajd przyniosła Gackowi i Biluchowi wielki sukces!

W swojej klasie 8 nasi zawodnicy zajęli 1. miejsce. Gratulacje!

OPONEO MOTORSPORT po 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup

Za nami pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 8. Rajd Lotos Baltic Cup. Załoga OPONEO MOTORSPORT M. Gagacki / M. Bilski udanie rozpoczęła sezon 2012! Ostatecznie zawodnicy naszego teamu zajęli doskonałe 11. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Dodatkowo, w klasyfikacji II dnia rajdu nasza załoga została sklasyfikowana na 8. pozycji, a wśród aut z napędem na jedną oś była na drugim miejscu!