Relacja z 37. Rajdu Koszyce

Słowacki rajd jest bardzo ściśle związany z Polską. Pierwszy raz wystartował w 1971 roku. Do początku lat 90. (z czteroletnią przerwą) był eliminacją federalnych mistrzostw Czechosłowacji, a w latach 1997 – 2004 należał do imprez z cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy. Obecnie jest imprezą zaliczaną do klasyfikacji Mistrzostw Słowacji i Pucharu Strefy Europy Centralnej FIA. Stanowi także rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ( Słowacy w ramach swoich mistrzostw ścigają się w Rajdzie Rzeszowskim). Rajd Koszyce Polaków gościł już w poprzednich latach. Trasa rajdu jest bardzo zróżnicowana. Można spotkać gładki asfalt, ale w wielu miejscach nawierzchnia jest bardzo nierówna i wyboista.

Aktualności

37. Rajd Koszyce - ruszyły przygotowania!

Zbliża się ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Koszyce. Załoga OPONEO MOTORSPORT Marcin Gagacki / Marcin Bilski już rozpoczęła przygotowania do tej imprezy. Warto przypomnieć, że Gacek walczy o tytuł mistrza Polski w klasie N3 i jest bardzo bliski osiągnięcia tego celu. Cały czas utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji swojej klasy z 9 punktami przewagi na Tomaszem Ratajczykiem i 13 punktami nad Piotrem Krotoszyńskim.

Marcin Gagacki Mistrzem Polski w klasie N3!

Wielki sukces zespołu Oponeo Motorsport startującego w RSMP. Już dzisiaj wiemy, że Gacek zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie N3! Gratulujemy!

Główny rywal Marcina Gagackiego, Tomasz Ratajczyk nie pojawił się dzisiaj na Badaniu Kontrolnym oraz na starcie Rajdu Koszyc. Tym samym, mając w tej chwili przewagę 13 pkt przed Piotrem Krotoszyńskim Oponeo Motorsport z Marcinem Gagackim na czele ma już pewny tytuł MISTRZA POLSKI w klasie N3 niezależnie od wyniku Rajdu Koszyc!