Strona główna » Relacja z 39. Rajdu Świdnickiego Krause


Relacja z 39. Rajdu Świdnickiego Krause

Wcześniej Rajd Elmot - Krause lub Krause - Rajd Elmot (drugi wariant nazwy obowiązywał w 2010 roku). Obecna nazwa została wprowadzona w 2011 roku. Ujednolicono nazwę z równoległą eliminacją Rajdowego Pucharu Polski. Początki rajdu sięgają 1972 roku, kiedy to odbyła się jego pierwsza edycja. Rajd stopniowo zwiększał swoją rangę. W 1974 r. stał się eliminacją Mistrzostw Okręgu Dolnego Śląska, w 1976 Mistrzostw Polski Strefy Południowo - Zachodniej, a w 1978 dołączył do prestiżowego grona rajdów o Samochodowe Mistrzostwo Polski. W latach 1998-1999 Rajd Świdnicki należał do cyklu imprez o rajdowe Mistrzostwo Europy. Odcinki specjalne przebiegają po drogach Gór Sowich. Są to szybkie i techniczne trasy (bardzo kręte) po asfaltowych nawierzchniach.

Aktualności

39. Rajd Świdnicki - Krause. Sylwester Olszewski nie żyje

39. Rajd Świdnicki – Krause został zakończony przed czasem. Decyzję o przerwaniu imprezy podjął organizator na trzy odcinki specjalne przed końcem rajdu. Powodem był tragiczny wypadek na jedenastym OESie. W wyniku uderzenia w drzewo śmiertelnych obrażeń doznał Sylwester Olszewski, kierowca Hondy Civic z numerem 46, zaliczanej do klasy N3.

39. Rajd Świdnicki - relacja

Podczas 39. Rajdu Świdnickiego – Krause bezkonkurencyjny okazał się Bryan Bouffier. Na drugim miejscu, ze stratą 1.04,5 min. znalazł się Michał Sołowow. Na najniższym stopniu podium uplasował się Tomasz Kuchar (1.08,4 min. straty do zwycięzcy).

Tuż za nimi znalazł się aktualny mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz (1.08,5 min straty do Bouffiera). Na kolejnych pozycjach znaleźli się Leszek Kuzaj (+1.10,1) i Michał Bębenek (+1.21,8).

Gagacki pozostał liderem klasy N3

Marcin Gagacki po 39. Rajdzie Świdnickim - Krause obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej klasy N3.

Po zwycięstwie w klasie podczas Rajdu Lotos Baltic Cup (1. runda RSMP) oraz 4. miejsca podczas zmagań w Świdnicy (2. runda) ma niewielką przewagę nad drugim miejscem. Tuż za "Gackiem" znajduje się zwycięzca Rajdu Świdnickiego w klasie N3, Piotr Krotoszyński.

Na dalszych pozycjach plasują się następujący kierowcy: T. Hupało, P. "Herbi" Rudzki, M. Włodarczyk, M. Berliński i R. Rybacki.

Rywalizacja podczas następnych rajdów zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Obsada 39. Rajdu Świdnickiego Krause

Poznaliśmy oficjalną listę startową 39. Rajdu Świdnickiego Krause. Do Świdnicy zjedzie się czołówka polskich kierowców, aby rywalizować w ramach drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.