Relacja z 68. Rajdu Polski

Oficjalnie nazywa się Orlen Platinum Rajd Polski. Należy do eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. W 2009 r. odbył się także jako runda Mistrzostw Świata. Jest drugim najstarszym rajdem na świecie (po Rajdzie Monte Carlo). Po raz pierwszy odbył się w 1921 roku. Jego forma, długość i miejsce rozgrywania zmieniały się kilkukrotnie. W 1947 roku trasa rajdu liczyła ponad 2500 kilometrów. Dzisiejszej nazwy po raz pierwszy użyto w 1960 roku. Początkowo odbywał się w okolicach Krakowa. W latach 70. został przeniesiony na Dolny Śląski. W latach 1997 – 1999 ponownie był rozgrywany w Krakowie, a 2000 r. powrócił na Dolny Śląsk. W 2005 r. rajd został przeniesiony na Mazury, w okolice Mikołajek. Trasa jest bardzo trudna technicznie i przebiega po szutrowych nawierzchniach.

Aktualności

68. Rajd Polski - Gacek wśród czołówki europejskich rajdowców

Walczący o tytuł mistrza Polski w klasie N3, obecny lider klasyfikacji, Marcin Gagacki z OPONEO MOTORSPORT wystartuje w 68. Rajdzie Polski, jednej z najważniejszych imprez w tegorocznym kalendarzu rajdowym. Na prawym fotelu nie zabraknie oczywiście jego pilota, Marcina Bilskiego.

68. Rajd Polski - relacja

Zakończył się 68. Rajd Polski, w którym startowała załoga Marcin Gagacki / Marcin Bilski. Nasi zawodnicy zajęli 3. miejsce w klasie N3. Na pierwszej pozycji do mety dojechał Piotr Krotoszyński, a drugi był Tomasz Ratajczyk. Za Gackiem na mecie stawił się Piotr Stryjek. W trakcie rajdu z rywalizacji wycofał się Krzysztof Bubik.

Drugi dzień Rajdu Polski udany dla Oponeo Motorsport

Startująca w 68. Rajdzie Polski załoga OPONEO MOTORSPORT Marcin Gagacki / Marcin Bilski (Honda Civic Type-R) doskonale pojechała ostatniego dnia imprezy.

Nasz zespół wygrał wszystkie odcinki w klasie. Na metę każdego oesu nasza załoga przyjeżdżała z około minutową przewagą. W sumie przewaga nad drugą załogą wyniosła około 3 minut, a nad trzecią około 4 minut. Dało to 3. miejsce w grupie N w klasyfikacji trzeciego dnia Rajdu Polski.

W całym rajdzie załoga Gagacki / Bilski zajęła 3. miejsce w klasie N3.

Jak Marcin Gagacki przygotowuje się do Rajdu Polski?

Marcin Gagacki i Marcin Bilski przygotowują się do startu w Rajdzie Polski (23-25 września). Nasza załoga opisała już sobotnie odcinki, które będą liczyły odpowiednio 10, 22 i 26 kilometrów. Najdłuższy, 26-kilometrowy odcinek jest bardzo szybki. Charakteryzuje się dużą ilością hop i szczytów, a co za tym idzie wymaga bardzo odważnej jazdy.

Prolog 68. Rajdu Polski za nami

Start honorowy oraz pierwszy odcinek specjalny - którym był prolog na torze w Mikołajkach za nami.

Startująca z numerem 37. ekipa Oponeo Motorsport zajmuje 32. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie w najbardziej nas interesującej klasie N3.

Trzy punkty dla Oponeo Motorsport w pierwszym dniu Rajdu Polski

Drugi dzień Rajdu Polski za nami. Drużyna Oponeo Motorsport na trzecim miejscu w klasie, zyskując tym samym 3 punkty.

Do 4. odcinka duet Gagacki/Bilski prowadził w klasie z przewagą 30 sekund nad rywalami. Niestety, na 4. odcinku pechowo pękł przegub Hondy Civic Type R, co uniemożliwiło dalszą rywalizację o 1sze miejsce.

W tej chwili sytuacja w klasie N3 wygląda następująco: prowadzi Piotr Krotoszyński za nim Tomasz Ratajczyk. Jeśli w tej kolejności ukończą dzisiejsze zmagania, uzyskają odpowiednio 5 i 4 punkty. 

Galerie