Aktualności o Oponeo Motorsport


Sobiesław Zasada - sylwetka

Najbardziej pasuje do niego miano rajdowego obieżyświata i wielkiego ambasadora tej dyscypliny w Polsce. W trakcie całej swojej przebogatej kariery wygrał prawie 150 rajdów w różnych zakątkach globu. To najbardziej utytułowany polski kierowca w historii rodzimego motosportu.


Tomasz Kuchar - sylwetka

O sobie mówi, że jest trochę świrem, bo żaden rajdowiec nie może być w pełni normalny. Ponoć najbardziej lubi zapach benzyny o poranku. Jeden z trzech „panów Q”, którzy w poprzednich dwóch dekadach rozdawali karty w polskich rajdach. 


Bryan Bouffier - sylwetka

Pierwszy w historii rajdowy mistrz Polski, który na dźwięk „w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” bezradnie rozkłada ręce. Pierwszy mistrz Polski (w dodatku trzykrotny), który po polsku z trudem się przedstawia. To Bryan Bouffier, pierwszy człowiek z kraju Napoleona i Serge’a Gainsbourga szybszy od Polaków na ich własnych trasach.


Marian Bublewicz - sylwetka

Pech w tej dyscyplinie można szybko przypłacić życiem – tak mówił o ryzyku rajdowca. Sam godził się na nie i wielokrotnie z nim igrał. Poznaj fascynującą i niestety tragiczną historię jednego z najlepszych polskich kierowców rajdowych. 

Ciągłe ryzyko zapewniało mu bezprecedensowe sukcesy, o których do dziś wielu kierowców może tylko marzyć. Ten pech podczas podejmowania ryzyka zakończył niezwykłą karierę Mariana Bublewicza.


Leszek Kuzaj - sylwetka

Jeden z największych idoli rajdowego sportu w Polsce, z pewnością idol najbardziej widowiskowy, znany z bezkompromisowej jazdy. Czterech tytułów mistrza kraju nie zdobywa się jednak za wrażenia artystyczne. Leszek Kuzaj to również jeden z najlepszych polskich kierowców w najnowszej historii wielkiego ścigania.


Krzysztof Hołowczyc - sylwetka

Niezwykła osobowość i równie znakomity kierowca. Mówiąc o nim, można wymienić równie dużo sukcesów, jak i zasług dla potężnej popularyzacji rajdów samochodowych w Polsce. Jedyny polski zawodnik, obok Sobiesława Zasady, który zdobył rajdowe mistrzostwo Europy. Krzysztof Hołowczyc.


Kajetan Kajetanowicz - sylwetka

Kajetan Kajetanowicz w niedzielę, 18 lutego 2012 r. cieszył się z trzeciego z rzędu zwycięstwa w Rajdzie Lotos. Co więcej, wygrał na nim wszystkie odcinki specjalne! W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć sylwetkę tego utytułowanego zawodnika...


Janusz Kulig - sylwetka

Przez wiele autorytetów uważany za najlepszego kierowcę w historii polskich rajdów. Nikt nie ma wątpliwości, że mógł to jeszcze dobitniej udowodnić. Gdyby żył. 


Historia Rajdu Barbórka

Poznaj historię Rajdu Barbórka. Dowiedz się dlaczego ten krótki rajd składający się z kilku odcinków specjalnych i kilkunastu kilometrów oesowych zdobył taką popularność wśród miłośników motorsportu.


Historia Rajdu Lotos

Rajdowe tradycje na Pomorzu sięgają lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Pierwszą imprezą zorganizowaną na wybrzeżu był Puchar Bałtyku. Jego tradycje kontynuuje dziś Rajd Lotos Baltic Cup, będący eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 


hd-wideo

See video