Aktualności o Oponeo Motorsport


Rajd Świdnicki rozpoczął sezon RSMP 2016

Nasz zespół rozpoczął rywalizację w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W Rajdzie Świdnickim-KRAUSE wystartowały załogi Dariusz Topolewski/Adam Jaros (Mitsubishi Lancer EVO IX) i Oskar Lubieński/Marcin Ścipień (Ford Fiesta). Problemy techniczne stanęły na przeszkodzie w drodze do uzyskania dobrych wyników, ale każdy taki start to bardzo wartościowa lekcja. Rywalizacja z czołowymi polskimi załogami rajdowymi zaprocentuje w przyszłości. Załoga Topolewski/Jaros zajęła 41. miejsce w generalce i 5. miejsce w klasie Open N, a O.


44. Rajd Świdnicki–KRAUSE pechowy dla zespołów Oponeo Motorsport

Za nami 44. Rajd Świdnicki–KRAUSE czyli 1. Runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016. W tym roku wystartowały w nim 2 załogi związane z Oponeo Motorsport – Dariusz Topolewski i Adam Jaros w Mitsubishi Lancer Evo IX oraz Oskar Lubieński wraz z Marcinem Ścipieniem (A. Doliny Sanu) w Fordzie Fiesta.

Niestety rajd nie skończył się szczęśliwie dla zespołu O. Lubieński/M. Ścipień, który nie ukończył rywalizacji. Zawodników dopadł pech już pierwszego dnia zawodów, kiedy awaria techniczna wykluczyła team z dalszej części rajdu.


Rusza cykl Oponeo Rallycross 2016

Już w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia zostanie rozegrana I runda cyklu Oponeo Rallycross 2016. Od tego roku zawody znane wcześniej jako Folkrace Oponeo Cup mają rangę Pucharu Polski. Zawodnicy naszego zespołu przy wsparciu firmy Oponeo powołali do życia stowarzyszenie, którego głównym celem jest organizacja zawodów, szkolenie przyszłych zawodników oraz sędziów. Obiekt przy ulicy Bielańskiej w Toruniu jest sukcesywnie modyfikowany w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa dla zawodników oraz kibiców.


Udane rozpoczęcie sezonu dla OPONEO MOTORSPORT

Za nami pierwsza tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Torunia 2016. Zawody zostały rozegrane w niedzielę 6 marca pod szyldem Oponeo Rally Cup. Partnerem imprezy byli firma OPONEO.PL i klub Oponeo Motorsport. W związku z tym na toruńskim torze „Poligon” pojawiło się kilku zawodników naszej drużyny. Niedzielne zawody pokazały, że od samego początku sezonu są oni w doskonałej formie. W klasyfikacji generalnej zwycięstwo odniósł Dariusz Topolewski (Mitsubishi Lancer), który wyprzedził Marcina Gagackiego (także Lancer). Rewelacyjne 5. miejsce na 42.


Oponeo Rally Cup '16 już w niedzielę

Czas rozpocząć prawdziwe ściganie w 2016 roku. Przed nami I Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Torunia Oponeo Rally Cup '16. Zawody odbędą się tradycyjnie na torze Poligon w Toruniu w niedzielę, 6 marca. Organizator przewiduje 10 odcinków, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Zapowiadana jest wiosenna pogoda, więc przyjście na tor będzie dla fanów motoryzacji i sportów motorowych dobrą okazją do ciekawego spędzenia niedzieli.


Rajd Dakar 2012 - wyniki i podsumowanie

Właśnie zakończył się Rajd Dakar 2012. Emocje opadają powoli niczym pustynny kurz, z którym zawodnicy mieli do czynienia przez 15 dni. W tym czasie pokonali 14 wymagających etapów i tysiące kilometrów oesowych, a ponadto tysiące kilometrów dojazdówek. Jak przebiegała rywalizacja, kto zaimponował umiejętnościami, a kto zawiódł? Za chwilę się dowiecie.

Jak zawsze Rajd Dakar podzielono na 4 klasy:


Barbórka z 6. miejscem dla Gacka i Bilucha!

Ekipa Oponeo Motorsport po raz kolejny nie zawiodła. Nasza najlepsza załoga - Marcin Gagacki, Marcin Bilski wywalczyła wysokie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej 53 Rajdu Barbórka (również w klasie). Kryterium Karowa udało się skończyć na 10. miejscu, zaraz za Tomaszem Kucharem i Danielem Dymurskim (zeszłorocznymi zwycięzcami Karowej).


Rajd Barbórka 2015 - zapowiedź

Zespół Oponeo Motorsport tradycyjnie już wystartuje w jednym z najbardziej prestiżowych i kultowych polskich rajdów, czyli warszawskiej Barbórce. Rajd odbędzie się już w najbliższą sobotę, 12 grudnia. Nasz klub będą reprezentowały trzy załogi:


Pierwsza edycja Subaru Day już za nami

Uczestnicy Subaru Day mieli okazję poprawić swoje umiejętności za kierownicą, spróbować szybkiej jazdy w bezpiecznych warunkach i poznać innych miłośników aut Subaru. 21 listopada na torze Rallycrossowym OPONEO MotoPark w Toruniu odbyła się pierwsza edycja tej imprezy.

Właściciele Subaru pod okiem Marcina Gagackiego i Marcina Bilskiego z ekipy Oponeo Motorsport mogli sprawdzić się na torze, udoskonalić swoja technikę jazdy oraz lepiej poznać swoje auto.


Siatkarz Michał Ruciak został pilotem Gacka!

Marcin Gagacki postanowił zaprosić do wspólnej jazdy przyjmującego bydgoskiej Łuczniczki - Michała Ruciaka. Siatkarz zasiadł na prawym fotelu Mitsubishi Lancera EVO IX RS i wcielił się w rolę pilota Gacka. Według naszego rajdowego mistrza poradził sobie nie najgorzej. Całość przejadzu została zarejestrowana przez kamery TVP Bydgoszcz i zaprezentowana w jednym z odcinków programu "Sektor Kibica". 

Skąd się wziął pomysł na taką akcję?


hd-wideo

See video