Aktualności o Oponeo Motorsport


Historia Rajdu Świdnickiego

Najpierw rajd popularny, potem okręgowy i strefowy. Dziś eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kiedyś zawody organizowane przez pasjonatów i dla pasjonatów, dziś wielka impreza. Kiedyś Rajd Elmot, dziś Rajd Świdnicki-Krause.


Historia Rajdu Karkonoskiego

Bywa nazywany najpiękniejszym rajdem w kalendarzu mistrzostw Polski, bo krajobraz, na tle którego biegnie jego trasa jest rzeczywiście niezwykle malowniczy. Ale oprócz ładnych widoków Rajd Karkonoski od ponad 30 lat oferuje coś więcej: dużą dawkę sportowych emocji.


Historia Rajdu Rzeszowskiego

Rajdowe tradycje na Podkarpaciu sięgają zamierzchłych dziejów motosportu w naszym kraju. Ich ukoronowaniem jest Rajd Rzeszowski, dziś eliminacja mistrzostw Polski i zarazem jedyna poważna impreza w sportach samochodowych w tym regionie.


Historia Rajdu Koszyc

By zdobyć tytuł rajdowego mistrza Polski, swoją wartość trzeba potwierdzać nawet na Słowacji. Od kilku lat w kalendarzu RSMP swoje miejsce ma tamtejszy Rajd Koszyc, impreza z ponad 40-letnim stażem i mozolnie budowanym prestiżem w kraju naszych południowych sąsiadów.


Historia Rajdu Polski

Rajd Polski to chluba polskiego motorsportu, największa i najbardziej prestiżowa impreza w tej dyscyplinie w naszym kraju. To również drugi najstarszy rajd świata, ustępujący stażem jedynie słynnemu Rally Monte Carlo.


Historia Rajdu Dolnośląskiego

Jeden z kultowych rajdów mistrzostw Polski. Choć w mistrzowskich kalendarzu pojawiał się i znikał, jego historia liczy już ponad pół wieku. Kiedyś rozgrywany latem (i to w kilku różnych miesiącach), potem wiosną, następnie w zimie, a obecnie jesienią. Niezmiennie ciekawy, trudny i emocjonujący.


Oponeo Rallycross 2016 na półmetku

Za nami IV runda cyklu Oponeo Rallycross 2016. Kibice po raz kolejny mogli podziwiać zacięte pojedynki i walkę o każdą sekundę. Na liście startowej pojawiło się aż 47 zawodników. 


Rajd Gdańsk 2016 - Dariusz Topolewski zbiera doświadczenia

Za nami II runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016, czyli Rajd Gdańsk Castrol - Inter Cars. Barwy naszego teamu reprezentowała załoga Dariusz Topolewski/Adam Jaros w Mitsubishi Lancerze EVO IX. Był to dla nich debiut na szutrach w RSMP, ale dobra jazda umożliwiła uzyskanie satysfakcjonującego wyniku i zaliczenie rajdu do udanych. Dziewiąta pozycja w klasie jest optymistyczną prognozą na przyszłość.

Przeczytaj relację z rajdu.


III runda Oponeo Rallycross 2016 - pasjonujący finał SuperCars

Na toruńskim torze Oponeo Motopark (w niedzielę, 22 maja) odbyło się prawdziwe święto motorsportu. Trzecia runda cyklu Oponeo Rallycross 2016 (Pucharu Polski i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego) była dodatkowo połączona z 2. rundą Mistrzostw Polski w Rallycrossie, 1. rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM w Rallycrossie oraz 1. rundą Pucharu Polski Junior Buggy. Kibice mogli więc podziwiać zaciętą rywalizację na bardzo wysokim poziomie.


Za nami II runda Oponeo Rallycross 2016

W niedzielę, 24 kwietnia została rozegrana kolejna runda Pucharu Polski Oponeo Rallycross 2016. Podczas zawodów mogliśmy obserwować walkę zderzak w zderzak od samego początku do końca zawodów. Żaden z uczestników nie odpuszczał. W kategorii SuperCars Tomasz Kuchar (Subaru RX) był mocno atakowany przez Marcina Gagackiego i Dariusza Topolewskiego (oboje Mitusbishi Lancer EVO IX). Do popularnego "Miśka" przesiadł się także Marcin Bilski. W pozostałych kategoriach również nie mogliśmy narzekać na nudę. Byliśmy świadkami efektownych pojedynków, którze kończyły się nawet dachowaniami.


hd-wideo

See video