Aktualności o Oponeo Motorsport

Rajd Arłamów: Gacek na 3. miejscu, doskonały sezon dla Oponeo Motorsport

Najlepszy wynik Marcina Gagackiego i Marcina Bilskiego w historii ich występów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Gacek i Biluch w Rajdzie Arłamów zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej! Cały sezon zakończyli na doskonałym 6. miejscu i zdobyli wicemistrzostwo w grupie Open N (pierwszy był pozostający poza zasięgiem Bryan Bouffier).

Rajd Arłamów przed nami - Gacek walczy o życiówkę

W dniach 12.11-14.11 zostanie rozegrana ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli Rajd Arłamów. Nie zabrkanie na niej zawodników Oponeo Motorsport - Marcina Gagackiego i Marcina Bilskiego (Mitsubishi Lancer EVO IX).

Świetny wynik klubu Oponeo w IV rundzie RSMT Mini-Max 2015

W minioną niedzielę w Toruniu została rozegrana IV runda RSMT Mini-Max. Dla naszych zawodników była to bardzo dobra okazja do treningu i zmierzenia się z innymi rajdowcami z regionu i nie tylko. Doskonały wynik wykręcił Marcin Gagacki, który zajął 1. miejsce w generalce i klasie 4. W tej samej klasie 3. miejsce zajął Dariusz Topolewski. Obaj zawodnicy jechali Mitsubishi Lancerem, którym Darek regularnie startuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

49. Rajd Dolnośląski - świetne rezultaty Gacka i Bilucha!

49. Rajd Dolnośląski zakończył się bardzo szczęśliwie dla najlepszej załogi Oponeo Motorsport - Marcina Gagackiego i Marcina Bilucha - 1 miejsce w klasie i 6 miejsce w klasyfikacji generalnej! Co więcej, załoga Oponeo Motorsport zajęła 2 miejsce w klasyfikacji klubowej rajdu.

49. Rajd Dolnośląski - rozpoczęcie już dziś

Przed nami kolejny - już 49. - Rajd Dolnośląski. I tym razem nie mogło zabraknąć na nim dużej ekipy Oponeo Motorsport. Na starcie pojawią się: Marcin Gagacki, Dariusz Topolewski, Oskar Lubieński i Wiktor Mączkowski z pilotami.

Zgłoszenie na 7 Rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przesłało 71 załóg. Rajd rozpoczyna się dzisiaj i kończy 18 października.

49. Rajd Dolnośląski rozgrywa się na trasach Polanicy-Zdroju i Dusznik-Zdroju. Kierowcy będą rywalizować na 12 odcinkach specjalnych:

OS Radkowska Perła - dwa razy,

OS Ścinawka - dwa razy,

VII Runda Folkrace Oponeo Cup w weekend

OPONEO Motorsport, Automobilklub Kujawsko-Pomorski oraz LKT "Wyczół" Gościeradz organizują w najbliższy weekend VII Rundę Folkrace Oponeo Cup. Zawody jak zwykle odbędą się w Toruniu przy ul. Bielańskiej 66.

II edycja programu prewencyjnego 50+ za nami

2 i 3 października odbyła się II edycja programu prewencyjnego przeznaczonego dla osób powyżej 50 roku życia. Program prewencyjny to autorskie przedsięwzięcie Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy na lata 2015-2017. Jego celem jest szkolenie osób z tzw. syndromem „starego kierowcy”.

Szkolenie polega przede wszystkim na zapoznawaniu kierowców ze zmianami w prawie i nowościami w motoryzacji. Partnerami szkolenia jest OPONEO Motorsport, Auxilium Med Koronowo oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

VI runda Folkrace Oponeo Cup i V runda Rallycross Cup - wyniki

Wczorajszy dzień przyniósł kolejną rundę cyklu Folkrace Oponeo Cup. Na toruńskim przy ulicy Bielańskiej torze dopisała frekwencja, a rywalizacja była bardzo zacięta. Nie obyło się bez pojedynków zderzak w zderzak, które często kończyły się uszkodzeniami karoserii i lądowaniami poza torem. Nikt nie odpuszczał, ale jak co rundę rywalizacja przebiegała w koleżeńskiej atmosferze.

VI runda Folkrace Oponeo Cup już w niedzielę!

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę (27.09) czekają nas duże emocje na torze przy ulicy Bielańskiej w Toruniu. Odbędzie się wówczas VI runda Folkrace Oponeo Cup połączona z V rundą Rallycross Cup, o której pisaliśmy już wcześniej. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków rallycrossu i ogólnie pojętych sportów motorowych do kibicowania zawodnikom. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Program zawodów Folkrace Oponeo Cup:

3. Rajd Nadwiślański - 6. miejsce Gacka i Bilucha

Marcin Gagacki/Marcin Bilski wrócili zadowoleni z 3. Rajdu Nadwiślańskiego. Ekipa Oponeo Motorsport zajęła 6. miejsce w klasyfikacji końcowej rajdu. Druga załoga Oponeo Motorsport - Wiktor Mączkowski/Sławomir Kołodziej zajęła 16. miejsce.

3. Rajd Nadwiślański był 6. Rundą RSMP, odbywał się w dniach 18-20 września 2015. Rajd składał się z 8 odcinków specjalnych.

W całym rajdzie najlepszą załogą był Grzyb/Hundla. 2. miejsce na podium wywalczył lider klasyfikacji generalnej RSMP Bouffier/de la Haye, a trzecia najlepsza ekipa to Habaj/Woś.